Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa nazwa, nowy zarząd i nowa strategia Elokon

Firma Elokon Logistics  po zmianie zarządu, w skład którego weszło dwóch doświadczonych managerów specjalizujących się w zarządzaniu i wdrażaniu procesów logistycznych - stanowisko prezesa zarządu objął Krzysztof Mytnik, a wiceprezesem zarządu został Michał Dłużniewski - dnia 20 sierpnia 2013 r. zmieniła nazwę firmy na Elokon Consulting. Nowy zarząd zajmie się wdrożeniem nowej strategii dla przedsiębiorstw zainteresowanych skuteczną optymalizacją kosztów, a także poprawą swojego bezpieczeństwa logistycznego i zwiększeniu konkurencyjności rynkowej.  
 
- Europejski rynek jest bardzo konkurencyjny. Polskie firmy - podobnie jak inne przedsiębiorstwa działające na starym kontynencie - muszą sprostać rosnącym wymaganiom, przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i efektywności. Zasilenie szeregów Elokon Consulting przez doświadczonych specjalistów Krzysztofa Mytnika i Michała Dłużniewskiego, zwiększyło know-how firmy, co w efekcie dało naszym klientom dodatkowe możliwości wykorzystania ich bogatej praktyki zawodowej w zwiększeniu efektywności procesów i optymalizacji kosztów – mówi Markus Kusiak reprezentant właściciela Elokon Consulting.
 
Firma Elokon Consulting, zgodnie ze swoją nową strategią, oferuje poszerzony zakres usług doradczych sprofilowanych pod kątem przedsiębiorstw poszukujących efektywnych rozwiązań w zakresie planowania oraz kontroli działań mających na celu zwiększenie ekonomiki procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Obecnie Elokon Consulting umożliwia swoim klientom pełne wsparcie w optymalizacji procesów logistycznych i łańcucha dostaw. 
 
(źr. za inf. Elokon Consulting)
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.