Dodaj ogłoszenie o pracy


BCT Gdynia Marathon 2013

 

Już w piątek 23 sierpnia na na trasie z Helu do Gdyni odbędzie się tradycyjny BCT Gdynia Marathon 2013. To najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce.
Przez dwa dni 23 i 25 sierpnia br. Gdynia stanie się światową stolicą pływania długodystansowego na wodach otwartych.

Najpierw w ekstremalnym maratonie z Helu do Gdyni zmierzą się najbardziej utytułowani zawodnicy tej dyscypliny z całego świata, potem w wyścigu Open oraz sztafetach wzdłuż gdyńskiej plaży rywalizować będą polscy pływacy i amatorzy.

Cieszę, się że udało się wskrzesić piękną tradycję maratonów pływackich w Gdyni – powiedział Krzysztof Szymborski, prezes BCT. Mam nadzieję, że zmagania te będą świętem nie tylko dla pływaków i ich trenerów, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta. Serdecznie zapraszam na plażę centralną do kibicowania zarówno maratończykom płynącym z Helu do Gdyni, jak i tym zawodnikom, którzy w niedzielę zmierzą się z krótszą trasą.


Dla zawodowców

W piątek (23 sierpnia) w wyścigu na ekstremalnej, niemal dwudziestokilometrowej  trasie Hel-Gdynia, podobnie jak w zeszłym roku, zmierzą się mistrzowie świata i olimpijczycy, spośród których większość stanowi obecnie czołówkę rankingu światowej federacji pływackiej FINA.

Faworytami wśród mężczyzn są: Amerykanin Alexander Meyer, Niemiec  Benjamin Konschak, a także Hiszpan Jose Luis Larrosa Chorro. Kibice będą też mieli okazję obserwować pasjonujący pojedynek między dwoma Amerykankami Christine Jennings, ubiegłoroczną zwyciężczynią BCT Gdynia Marathon i Emily Brunemann, uznaną za najlepszą pływaczkę roku w USA 2009 roku. Łączna pula nagród wynosi 28 000 $.

Tegoroczne zawody to już trzecia edycja imprezy, której sponsorem jest Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni. Ponieważ celem organizatorów jest popularyzacja pływania na wodach otwartych, zdecydowano się na poszerzenie formuły wydarzenia o wyścigi dla mniej utytułowanych zawodników. W niedzielę (25 sierpnia) zawodach wzdłuż Gdyńskiej plaży rywalizować będzie zatem około stu polskich zawodników oraz amatorów.

Strefa Kibica, w której znajdować się będzie meta wszystkich wyścigów zlokalizowana będzie na plaży centralnej w Gdyni przy pirsie na wysokości Hotelu Nadmorskiego.

Patronami honorowymi imprezy są: Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki RP, a także Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni oraz Mirosław Wądołowski – Burmistrz Helu.  W 2013 roku BCT Gdynia Marathon dołączył do światowej klasy zawodów wspieranych przez World Open Water Swimming Association (WOWSA).
Organizację maratonu wspierają: Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki, SJ Consulting, Radmor, Swissmed, Formoza RIB, Hotel Nadmorski oraz firma

jugo/ BCT

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.