Dodaj ogłoszenie o pracy


Jedna przesyłka = jeden posiłek dla głodnego dziecka

Już trzeci rok DHL GF dba o najmłodszych w ramach programu „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym roku pod hasłem - Każda przesyłka morska i lotnicza to jeden posiłek dla głodnego dziecka”.
W trwającej od stycznia 2011 r. współpracy firmy z Polską Akcją Humanitarną -  DHL Global Forwarding, ufundował ponad 161 000 posiłków dla najuboższych dzieci w całej Polsce.

- Rosnąca skala niedożywienia dzieci w Polsce jest niepokojąca – według raportu „Głód i niedożywienie dzieci w Polsce” opracowanego przez Dom Badawczy Maison z bieżącego roku - co dziesiąte dziecko w naszym kraju ciepły posiłek otrzymuje wyłącznie w szkole. Program Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej jest odpowiedzią na tę dramatyczną sytuację. Jestem głęboko przekonany o jego zasadności, dlatego zachęcamy również naszych Klientów i partnerów biznesowych do zaangażowania w akcję” – mówi Krzysztof Bielica, dyrektor zarządzający DHL Global Forwarding.

Dzięki zaangażowaniu w tę akcję DHL GF poprzez każdą zrealizowaną morską i lotniczą przesyłkę sponsoruje posiłki dla dzieci. „Pajacyk” to program dożywiania dzieci objętych obowiązkiem szkolnym prowadzony przez PAH. Program realizowany jest podczas trwania roku szkolnego na terenie całego kraju za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych. Założenia akcji na rok szkolny 2012/2013 to dożywianie 1 138 dzieci w 69 placówkach na terenie 14 województw.

- W ramach wsparcia programu „Pajacyk” DHL Global Forwarding zapewnia średnio 250 posiłków dziennie najuboższym dzieciom w całej Polsce. Świadomość, że jedna zrealizowana przez nas przesyłka oznacza jeden posiłek dla głodnego dziecka, nadaje naszej codziennej działalności głębszy wymiar – dodaje Krzysztof Bielica.

DHL Global Forwarding jako firma społecznie odpowiedzialna nie pozostaje obojętna na ciężką sytuację potrzebujących. Realizowanie akcji „Pajacyk” jest jedną z wielu inicjatyw jakie DGF wspiera w Polsce. Szlachetnym celem, jaki przyświeca spedytorowi podczas jego statusowej działalności, jest pomoc grupie najbardziej bezbronnej - głodnym dzieciom.

jugo./dhl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.