Dodaj ogłoszenie o pracy


e-SENS co to takiego?

e -SENS czyli Electronic Simple European Networked Services pomoże rozwijać cyfrowe usługi publiczne, które ułatwią przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Unii Europejskiej (UE). 14 sierpnia 2013 r. Komisja Europejska (KE) podpisała „Grant Agreement" - dokument zatwierdzający uruchomienie projektu.
Celem przedsięwzięcia jest wprowadzenie usług publicznych opartych na ustandaryzowanej, europejskiej infrastrukturze cyfrowej. e-SENS będzie obejmował rozwiązania, które ułatwią codzienne funkcjonowanie, podróżowanie i prowadzenie działalności gospodarczej w Unii.

 

Obywatele i przedsiębiorcy skorzystają z nowoczesnych rozwiązań ICT dotyczących e-sądownictwa, e-administracji, zamówień publicznych, identyfikacji czy podpisu elektronicznego. Dzięki temu zmniejszą się koszty prowadzenia działalności gospodarczej na jednolitym rynku, a podróże po Europie nie będą wymagały dodatkowych formalności administracyjnych.

W projekt zaangażowanych jest prawie 100 partnerów, reprezentujących 20 państw europejskich, w tym Norwegię i Turcję, a także organizacje takie jak ETSI (Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych) czy OpenPEPPOL. KE zapowiedziała w wysokości 13,7 mln euro.

e-SENS zakończy się w marcu 2016 r. Do tego czasu zostanie wprowadzony szereg rozwiązań technicznych, które znacząco wpłyną na jakość usług i komunikacji z administracją publiczną w całej Europie.

jugo./e-sens

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.