Dodaj ogłoszenie o pracy


InPay24 - dla branży e-commerce

InPay24 to nowa usługa, jaką wprowadza InPost Finanse we współpracy z firmą SOFORT.
Zdaniem inicjatorów nowej usługi - obniży ona znacznie koszt operacji dokonywanych przez klientów sklepów internetowych. InPay24 oferuje najniższą prowizję na rynku w wysokości 1% wartości transakcji – podczas gdy średnia wartość na rynku wynosi 2%. Nowy system płatności zadba także o wyższy poziom bezpieczeństwa, zapewniając internetowym sprzedawcom 100% gwarancji na realizację przelewu. Użytkownik skorzysta z usługi  w bardzo prosty sposób – bez rejestracji, za pomocą własnego konta bankowości elektronicznej.

- InPay24 z kolei to krok w stronę zmniejszenia kosztów związanych z dokonywaniem płatności. Najniższa prowizja na rynku w połączeniu z gwarancją realizacji zlecenia, to najlepszy wybór spośród dostępnych opcji przeprowadzania transakcji na polskim rynku e-handlu. Stosowana przez nas strategia integracji wielu usług w obrębie e-commerce to kluczowy kierunek rozwoju naszej firmy, doceniany przez akcjonariuszy – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Za pomocą InPay24 klient dokonuje płatności z własnego konta bankowości internetowej, a sprzedawca dostaje natychmiastowe potwierdzenie w czasie rzeczywistym, bezpośrednio po zawarciu transakcji. W odróżnieniu od innych metod płatności dostępnych na rynku, potwierdzenie wiąże się z automatyczną realizacją zlecenia. Dzieje się tak z uwagi na gwarancję otrzymania środków, jaką udziela InPost Finanse internetowym detalistom.

Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel e-sklepu nie musi obawiać się, że z jakiś przyczyn pieniądze ze sprzedaży produktu nie trafią na jego konto. W przypadku jakichkolwiek problemów z realizacją płatności, InPost Finanse zobowiązuje się na przekazanie własnych środków i samodzielnego odzyskiwania zobowiązania od klienta. Sprzedawca internetowy zapłaci także znacznie niższą prowizję w porównaniu z innymi dostępnymi formami płatności internetowej. Opłata za korzystanie z  InPay24 to zaledwie 1% wartości transakcji.

InPay24 znacznie przyspiesza w ten sposób moment wysyłki towaru. Ograniczenia związane między innymi z sesjami w bankowości elektronicznej tracą na znaczeniu, a sprzedawca może przekazać produkt kurierowi lub skorzystać z paczkomatu w chwili potwierdzenia od InPay24. Korzyści z usługi wymiernie odczują więc docelowi klienci, którzy odbiorą swoje zamówienie jeszcze szybciej niż dotychczas.

InPay24 jest niezwykle prosty w integracji – bez względu na używany system sprzedażowy – przeznaczony nie tylko dla standardowych rozwiązań. W przypadku dedykowanych systemów operator usługi zapewnia zaawansowany interfejs programowania aplikacji (API). Dokonanie płatności możliwe jest natomiast bez rejestracji za pomocą własnego konta bankowości elektronicznej.

Podobne rozwiązania – prowadzone na europejską skalę przez firmę SOFORT – znajdują coraz większe uznanie użytkowników poza granicami Polski. Firma oferuje między innymi system płatności SOFORT Banking, który jest liderem wśród bezpośrednich metod płatności w Niemczech i w Austrii. SOFORT Banking dostępny jest już w 25 tys. e-sklepach w 10 europejskich krajach. Na mapie planowanej ekspansji coraz popularniejszej formy dokonywania transakcji internetowych znajdują się już kolejne kraje, do których należą: Słowacja i Czechy – regiony aktywnych działań Grupy Integer.pl w zakresie masowej implementacji Paczkomatów InPost.

jugo./źródło: inpost

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.