Dodaj ogłoszenie o pracy


Dayco w parku Segro w Tychach

 

Praca dla 300 specjalistów
Dayco - firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika, uruchamia zakład produkcyjny w Polsce. Jej polska fabryka zlokalizowana jest w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie Segro Industrial Park Tychy. W zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców (OEM). Docelowo w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 20 000 mkw., zatrudnienie znajdzie około 300 osób.
Jak mówią przedstawiciele DAYCO w Tychach: - Szukamy specjalistów, osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy – ale przede wszystkim szukamy osób z pasją, nastawionych na pracę zespołową, takich którzy chcą budować firmę i nie boją się wyzwań. A jest to niebywała okazja, by współtworzyć kulturę firmy.
Uruchomienie produkcji planowane jest w IV kwartale 2013 roku. Aktualnie trwa intensywny proces rekrutacji do wszystkich obszarów firmy, zwłaszcza na stanowiska techniczne i produkcyjne. Tylko w 2013 roku tyski zakład DAYCO zatrudniać ma około 100 pracowników.

Na całym świecie DAYCO zatrudnia około 3.500 pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, centrach technicznych oraz biurach sprzedaży. DAYCO nieprzerwanie od 108 lat kontynuuje działalność w oparciu o strategię, aby spełniać oczekiwania klienta poprzez dostarczanie na czas, wysokiej jakości wyrobów i usług. W Polsce działalność prowadzi również oddział Aftermarket, którego biuro zlokalizowane jest w Warszawie.
jugo/źródło:SEGRO

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.