Dodaj ogłoszenie o pracy


Można już monitorować przesyłki pocztowe przez smartfony

Nadałeś paczkę przez Pocztę Polską, możesz już monitorować jej nadane także poprzez smartfony. Jest to możliwe dzięki internetowej aplikacji mobilnej, która umożliwia ciągły i zdalny dostęp do informacji o przesyłkach. Dzięki temu rozwiązaniu można także sprawdzić lokalizację najbliższej placówki pocztowej.

Klienci korzystający ze smarfonów dzięki aplikacji mobilnej uzyskują szybki i prosty dostęp do informacji o swoich przesyłkach. Teraz w telefonie można sprawdzić, czy przesyłka została doręczona. Wystarczy wprowadzić numer przesyłki, a system wyświetli wszystkie informacje na temat etapu realizacji usługi. Historia wyszukiwanych przesyłek jest zapisywana w pamięci aplikacji. Aplikacja umożliwia również lokalizację na mapie cyfrowej placówki pocztowej znajdującej sie w kręgu zainteresowania klienta, wraz informacją o godzinach pracy placówki i telefonach kontaktowych.

Aplikacja mobilna Poczty Polskiej została oparta na platformie internetowej i nowoczesnych technologiach. Działa na każdym urządzeniu posiadającym nowoczesną przeglądarkę internetową. Jest również tak zaprojektowana, aby mogli z niej korzystać użytkownicy tabletów.

Główne funkcjonalności aplikacji:
- śledzenie przesyłki
- wyszukiwarka najbliższych placówek pocztowych w okolicy
- wyszukiwarka placówek pocztowych po adresie
- adresy oraz godziny pracy wyszukanych placówek
- nawigacja do wskazanej placówki pocztowej
- dostęp do bieżących informacji Poczty

Aplikacja jest dostępna pod adresem http://mobilna.poczta-polska.pl, korzystanie z niej jest darmowe. Autorem rozwiązania jest Sygnity SA.

(źr. Poczta Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.