Dodaj ogłoszenie o pracy


Szybsza odprawa graniczna w DCT dzięki "Platformie komunikacyjnej"

Gdański terminal kontenerowy DCT zapowiedział realizację II etapu wdrożenia "Platformy Komunikacyjnej” na sierpień tego roku. Dzięki temu prace służb zaangażowanych w urzędowe kontrole ładunków na granicy morskiej na terminalu będą zsynchronizowane i o wiele szybsze.

Decyzja o wprowadzeniu kolejnej fazy „Platformy Komunikacyjnej” jest wynikiem powodzenia jej I etapu, który dotyczył współpracy Oddziału Celnego Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk ze Służbą Weterynaryjną. Wdrożenie II fazy tej bezprecedensowej na polskim rynku  inicjatywy planowane jest na dzień 1 sierpnia 2013, natomiast  istotą samego przedsięwzięcia będzie zintegrowanie Oddziału Celnego Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk z Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Nastąpi to poprzez umożliwienie wzajemnej wymiany informacji pomiędzy służbami zaangażowanymi w urzędowe kontrole, które mają miejsce na terminalu DCT Gdańsk, a Służbą Celną, w ramach terminalowego systemu operacyjnego.

Rozwiązania wprowadzone przez „Platformę Komunikacyjną” na pewno przyczynią się do usprawnienia procesu granicznej odprawy towarowej poprzez skrócenie czasu obsługi ładunków podlegających kontroli. Możliwy będzie również szerszy dostęp do informacji na temat statusu odprawy kontenerów w związku z faktem, iż status stopki SANEPID HOLD, będzie widoczny zarówno dla służb, jak i dla Klientów.

(opr. BT za inf. DCT Gdańsk)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.