Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe narzędzia do zarządzania flotą

Firma Mix Telematics rozszerzyła swoją ofertę systemów zarządzania Flotą o nowy produkt pod nazwą MIX Display. Urządzenie to  służy do poprawy zarządzania flotami samochodowymi poprzez umożliwienie dwukierunkowej komunikacji kierowcy z firmą, a także udostępnienie możliwości wykorzystania nawigacji (w tym z mapą dla samochodów) wraz z możliwością przesyłania zaplanowanych tras z biura bezpośrednio do systemu nawigacyjnego.

Nowe urządzenie wyróżnia się solidnym, wysokiej jakości kolorowym wyświetlaczem odpornym na wstrząsy, drgania, wilgoć, zabrudzenia, kurz i pył. Prosta i intuicyjna obsługa ułatwia kierowcy wprowadzanie danych, a elastyczne oprogramowanie pozwala na dowolne konfiguracje systemu i jest kompatybilne z innymi aplikacjami. Jako wielofunkcyjne urządzenie wspiera pracę Managerów Floty dostarczając im cennych informacji, na podstawie których mogą podejmować świadome decyzje oparte na faktycznych wyliczeniach. Zdalna kontrola każdego pojazdu umożliwia szybkie reakcje dzięki którym możliwe jest efektywne zarządzanie produktywnością i wydajnością mobilnych pracowników.

Działa to również w drugą stronę – kierowca ma dostęp do informacji dotyczących wydajności swojej pracy  i komunikuje się  z biurem wprowadzając dane za pomocą prostego w obsłudze ekranu dotykowego. Dodatkowo urządzenie sygnalizuje kierowcy takie zdarzenia jak przekroczenie prędkości, ostre hamowanie, nieekonomiczną jazdę – co pomaga podjąć odpowiednie działania korygujące i wpaja właściwe nawyki poprawiając technikę jazdy kierowcy i przez to bezpieczeństwo na drodze  .

Urządzenie posiada również wbudowaną diagnostykę i najlepszą w swojej klasie nawigację samochodową, która uwzględnia gabaryty samochodu i związane z nimi ograniczenia drogowe, planując optymalną trasę kilometr po kilometrze. Głosowe i wizualne wskazówki prowadzą kierowcę bezpiecznie do celu, dzięki czemu  unika on nieprzyjemnych niespodzianek na trasie i może skupić się na bezpiecznej i ekonomicznej jeździe.

(źr. Drabpol)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.