Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV otwiera drugi magazyn we Wrocławiu

Na początku lipca 2013 r. DSV Road uruchomiło kolejną lokalizację magazynową we Wrocławiu. Nowy obiekt pozwoli na wyłączną obsługę jednego z kluczowych klientów DSV w tym regionie. Nowa lokalizacja ma powierzchnię 2100m2 i jest zlokalizowana w Prologis Park Bielany Wrocławskie. Przez najbliższy rok obiekt ten będzie stanowił centrum obsługi zakładu produkcyjnego wieloletniego klienta DSV z branży FMCG.

W listopadzie 2012 r. DSV powiększyło swój dolnośląski oddział, przenosząc się do nowej lokalizacji w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ogromnie cieszymy się z faktu, że tempo naszego rozwoju przyczyniło się do dalszego zwiększenia powierzchni operacyjnej o kolejny obiekt, umożliwiając nam tym samym jeszcze sprawniejszą obsługę klientów w tym regionie – mówi Maciej Szczepański, zastępca dyrektora ds. Transportu Krajowego i Operacji Magazynowych w DSV.

Obecnie oddział DSV w dolnośląskim obsługuje międzynarodowy i krajowy transport drogowy, posiada biuro frachtu lotniczego i morskiego oraz obejmuje magazyny w Nowej Wsi Wrocławskiej i Bielanach Wrocławskich o łącznej powierzchni ponad 6 tyś. m2 i pojemności 7500 miejsc paletowych dla logistyki kontraktowej produktów spożywczych i przeładunków drobnicy. DSV działa na Dolnym Śląsku od 2001 r.

(źr.  DSV)


czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.