Dodaj ogłoszenie o pracy


Nietypowy ładunek DHL - transport dziewięciu goryli na wolność

W ramach działań na rzecz ochrony przyrody we współpracy z The Aspinall Foundation, DHL, przetransportował rodzinę dziewięciu srebrnogrzbietych goryli z Parku Dzikich Zwierząt w Port Lympne w hrabstwie Kent do Parku Narodowego Płaskowyżu Batéké w Gabonie.

Goryle przejechały 9 tysięcy kilometrów, najpierw z Wielkiej Brytanii do Brukseli, a następnie specjalnie wyposażonym Boeingiem 767 do Lagos w Nigerii, skąd pojechały do Franceville w Gabonie. Ostatni etap podróży do parku narodowego goryle pokonały helikopterem, w ramach współpracy z władzami Gabonu. Oprócz zwierząt, które łącznie ważą 620 kg, w podróż do ich nowego domu na wolności pojechało co najmniej 1200 kg żywności i sprzętu weterynaryjnego. Aby dostosować się do harmonogramu podróży goryli, DHL odwołał dwa różne samoloty z ich zwykłego rozkładu lotów i tymczasowo zmienił swoją globalną sieć transportową, aby w ten sposób zapewnić przewóz zwierząt w możliwie najkrótszym czasie.

Zachodnie goryle nizinne są sklasyfikowane jako gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem i jest to pierwsza próba w historii, aby przywrócić całą rodzinę do naturalnego środowiska. Inicjatywa "Back to the Wild" fundacji Aspinall jest częścią stałych wysiłków nad przywróceniem na wolność gatunków zagrożonych i skrajnie zagrożonych wyginięciem, co jest konsekwencją wyjątkowo udanych programów rozmnażania w niewoli w takich miejscach jak park dzikiej przyrody w hrabstwie Kent.

(źr. DHL Express)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.