Dodaj ogłoszenie o pracy


DPD Polska przewozi paczki neutralnie dla środowiska bez dodatkowych opłat

DPD Polska wprowadziło program TOTAL ZERO, oferuje doręczenie paczki jako neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla i bez dodatkowych kosztów.

Realizacja zobowiązania redukcji emisji dwutlenku węgla zostanie osiągnięta dzięki trzystopniowemu mechanizmowi, który polega na: pomiarze emisji dwutlenku węgla, redukcji dwutlenku węgla emitowanego przez DPD Polska, a następnie offsettingu. Poprzez wdrożenie nowego programu firma zobowiązuje się do stałego zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko, podejmując szereg inicjatyw wewnątrzfirmowych, mających na celu redukcję emisji CO2.

Emisja dwutlenku węgla przez całą sieć DPD jest regularnie mierzona od 2006 roku i przez cały ten czas jej poziom jest redukowany. Jednocześnie właściciel sieci DPD – Grupa GeoPost - rekompensuje nieuniknioną emisję CO2  poprzez partnerstwo z renomowaną francuską organizacją - CDC Climat. Pozostała część emitowanego dwutlenku węgla, czyli około 500,000 ton rocznie, będzie offsetowana poprzez projekty wskazane przez CDC Climat. Kredyty CO2 będą wykorzystywane w celu skompensowania gazów cieplarnianych emitowanych przez firmę.

Inicjatywy lokalne podejmowane przez DPD Polska, wspomagające redukcję emisji CO2 to m.in.:
- edukacja środowiskowa wewnątrz organizacji i w jej otoczeniu zewnętrznym (stopki maili, naklejki „oszczędzaj światło”, ekologiczne newslettery),
- racjonalizacja wykorzystania i ochrona zasobów naturalnych (eko-toalety, krany na fotokomórkę, świetlówki energooszczędne),
- odpowiedzialna gospodarka odpadami, w tym segregacja i minimalizacja wytwarzanych odpadów (oszczędność folii, papieru, materiałów operacyjnych) oraz
- redukcja CO2, poprzez optymalizacje sieci operacyjnej.

Total Zero ma zastosowanie zarówno do przesyłek biznesowych, jak i paczek Klientów indywidualnych. Już od lipca 2012 r. każda paczka dostarczana przez sieć DPD we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Luxemburgu i Szwajcarii jest wolna od emisji dwutlenku węgla. Do tej grupy będą dołączać stopniowo inne kraje - od czerwca 2013 również Polska.

(źr. DPD Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.