Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe europejskie centrum dystrybucji Hitachi w Holandii

Hitachi Data Systems, w pełni zależna spółka Hitachi, otworzyła nowe europejskie centrum dystrybucji (European Distribution Centre – EDC) w Zaltbommel w Holandii. Centrum będzie wykorzystywane do codziennej dystrybucji setek rozwiązań Hitachi na obszarze całej Europy. Wśród nich znajdą się takie produkty, jak Hitachi Unified Storage VM, Hitachi Content Platform i Hitachi Virtual Storage Platform.

Nowoczesne centrum dystrybucji jest energetycznie neutralne. Jest to pierwszy tego rodzaju budynek, w którym ogranicza się zużycie surowców naturalnych i nie używa gazu ziemnego. Jest to też największy projekt wykorzystujący energię słoneczną w Europie, który nie jest finansowany z subsydiów. Na dachu pojedynczego budynku zamontowano 6,2 tys. paneli słonecznych (17 tys. m2) o mocy 1,4 MW. Nowe centrum jest też prawie dwa i pół raza większe niż poprzednie, zbudowane w pobliskim Waardenburgu, i ma powierzchnię ok. 22 tys. m2. Zatrudnienie w EDC znajdzie 130 osób, a firma HDS będzie mogła obsługiwać partnerów i klientów w nowym centrum informacyjnym.

Oprócz zwiększenia wolumenu dystrybucji produktów w regionie, w EDC znajdzie się centrum testowe. Pozwoli ono firmie HDS na konstruowanie rozwiązań w pełni dostosowanych pod kątem konkretnych modeli klientów. Gotowe do natychmiastowego wdrożenia rozwiązania będzie można następnie dostarczyć w całej Europie. Ten ważny etap wcześniej przeprowadzano w centrum dystrybucji HDS w Stanach Zjednoczonych. Nowe EDC zapewnia bardziej efektywną drogę na rynki europejskie.
- Już wiele lat temu rozwinęliśmy się tak, że stare centrum przestało nam wystarczać. Planowaliśmy budowę nowego, wzorcowego budynku pod kątem dopasowania do lokalnego otoczenia, możliwości skalowania wraz z rozwojem działalności oraz atrakcyjności dla pracowników - powiedział Frans van Rijn, wiceprezes ds. globalnego łańcucha dostaw Hitachi Data Systems. - Zapraszamy klientów i partnerów do odwiedzenia centrum i wykorzystania go jako miejsca do prac nad nowym rozwiązaniami informatycznymi światowej klasy.

(źr. Hitachi Data Systems)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.