Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstaje Diamond Business Park Ursus - do wynajęcie magazyny i biura

Zaledwie 8 kilometrów od centrum Warszawy - na terenach byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus, powstaje Diamond Business Park Ursus - nowoczesny park biznesowy o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Pierwsza część inwestycji realizowanej przez AIG/Lincoln Polska zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

W październiku tego roku AIG/Lincoln Polska odda do użytku pierwszy z dwóch budynków Diamond Business Park Ursus - nowoczesnego kompleksu magazynowo-dystrybucyjno-biurowego, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie docelowo ok. 50 tys. mkw. Obecnie realizowana jest pierwsza faza projektu, w ramach której udostępnionych zostanie 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowych oraz 11 tys. mkw. powierzchni magazynowych. Ponad 9-hektarowy teren, na którym powstaje obiekt, usytuowany jest w pobliżu głównych węzłów autostrady A2 oraz trasy Salomea-Wolica.

Dzięki swojemu położeniu oraz istniejącej infrastrukturze przemysłowej, Diamond Business Park Ursus stanowi jedno z najlepszych miejsc w stolicy do prowadzenia wszelkiej działalności produkcyjnej i logistycznej – powiedział Hubert Michalak, dyrektor inwestycyjny z AIG/Lincoln Polska. – Podobnie jak w innych wybudowanych i zarządzanych przez nas parkach biznesowych, łączymy w Ursusie wysokiej klasy specyfikację techniczną z możliwością elastycznej adaptacji przestrzeni do indywidualnych potrzeb najemców – dodaje Michalak.

Podobne obiekty AIG/Lincoln Polska istnieją także między innymi: w Gliwicach, Łodzi czy podwarszawskim Piasecznie i Raszynie. Prowadzona w nich działalność przybiera różnorodny charakter, jak chociażby montaż urządzeń elektronicznych, składanie układów kierowniczych, metkowanie i pakowanie odzieży, kompletację i obsługę zamówień w handlu elektronicznym czy obsługę tzw. farm danych - potężnych serwerów służących do bezpiecznego przechowywania danych klientów banków, firm ubezpieczeniowych i instytucji finansowych.

Diamond Business Park Ursus będzie pierwszym parkiem biznesowym na terenach byłych ZPC Ursus, które stanowią doskonałe miejsce dla działalności biznesowej. Świetna komunikacja publiczna, łatwy dojazd do centrum Warszawy i bliskość tras wylotowych z miasta łączy się tu z unikalną infrastrukturą techniczną. To jedyny rejon stolicy dysponujący zdublowanym dostępem do energii elektrycznej o najwyższych parametrach przemysłowych, infrastrukturą ciepłowniczą i wodną – z niezależnymi ujęciami wody pitnej i przeciwpożarowej, systemem odprowadzania i oczyszczania ścieków przemysłowych oraz dostępem do infrastruktury kolejowej.

(źr. AIG/Lincoln Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.