Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 10

W dzisiejszym wydaniu eksperci o tym, kto skorzysta na e-commerce'owym boomie? A także o nietypowych dla studentów w ET Logistik, wszystko o pracy specjalisty ds. zmian i kryzysów. ABC zawodów TSL, rozmowa z Aliną Nikodem logistics manager w Fabryce Plastików oraz porady prawnicze.

W wydaniu 10. Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf skupiliśmy się na rynku e-commerce, o którym mówi się, że nieodwracalnie zmienia świat handlu detalicznego, czy faktycznie tak jest i czy wkrótce tradycyjne sklepy znikną z mapy naszych zakupów? Sporo miejsca poświęcamy w tym numerze sprawom HR, opisujemy zawód i na czym polega praca specjalisty od zmian i zarządzania kryzysowego zasobami ludzkimi w branży TSL, a w cyklu ABC zawodów TSL przedstawiamy ścieżkę kariery od asystenta do kierownika spedycji międzynarodowej, piórem osoby która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem. Jak zawsze nie zabraknie Kobiet w Logistyce, tym razem wywiad z Aliną Nikodem logistics manager w Fabryce Plastików Gliwice - Plastivaloire, a na koniec trochę porad prawnika o badaniach okresowych i prawie pracy.

Zapraszamy do lektury!


Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf zapisz się Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.