Dodaj ogłoszenie o pracy


Pall-Ex rozpoczął działalność we Francji, a w sierpniu już w Polsce

 

 

Międzynarodowa sieć przewozów paletowych - Pall-Ex, rozpoczęła oficjalnie działalność we Francji. Do tej pory Pall-Ex realizował przewozy w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i we Włoszech.  W sierpniu br. sieć rozpocznie działalność w Polsce.

Pall-Ex France prowadzi działalność z centralnie zlokalizowanego magazynu przeładunkowego w Bourges, współpracując z czterdziestoma Partnerami Regionalnymi. Wśród nich są największe firmy transportowe we Francji. Pierwszego dnia Pall-Ex France zrealizował dystrybucję 474 palet.

Jak wskazuje Lionel Brizard, Prezes Pall-Ex France, francuskie firmy mogą spodziewać się korzyści wynikających z uruchomienia sieci w tym kraju. - Pall-Ex działa w oparciu o model Hub&Spoke, który ułatwia dystrybucję zarówno małych jak i dużych partii towarów. Nasi Partnerzy Regionalni odbierają towary od klientów, konsolidują je w swoich magazynach i następnie przewożą je do centralnego hubu w Bourges. Tam ładunki przeładowywane są na pojazdy kolejnych Partnerów Regionalnych, którzy wykonują końcową dostawę bezpośrednio do adresatów. Ten model dystrybucji znacznie zmniejsza liczbę przejechanych kilometrów, redukuje koszty i puste przebiegi, co sprawia, że usługi Pall-Ex France są atrakcyjne dla potencjalnych klientów. – wyjaśnia.

- Współpracując z przedstawicielami sieci w pozostałych krajach planujemy w ciągu najbliższych miesięcy zwiększyć liczbę przewożonych palet i pozyskać nowych Partnerów Regionalnych – dodaje Lionel Brizard.
– Wraz z Hilary Devey, Prezes  Grupy Pall-Ex, nie ukrywamy faktu, że naszym celem jest stworzenie pierwszej panaeuropejskiej sieci dystrybucji ładunków na paletach. Obecnie, dzięki uruchomieniu sieci we Francji, uzyskaliśmy znacznie lepsze połączenie pomiędzy Pall-Ex UK, a przedstawicielstwami Pall-Ex na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech i w Rumunii. Dodatkowo planowane na sierpień br. uruchomienie sieci w Polsce pozwoli producentom, importerom i dystrybutorom znacznie obniżyć koszty transportu na terenie całej Europy. – przekonuje Adrian Rusell dyrektora zarządzający Grupy Pall-Ex.

W ciągu najbliższych miesięcy Pall-Ex planuje budowę sieci również w Niemczech, krajach Beneluksu i w Turcji.

(źr. Pall-Ex)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.