Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe biuro Lufthansy w Krakowie

Colliers International, doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, poinformował o wynajmie w wynajmie powierzchni biurowej w kompleksie Bonarka 4 Business w Krakowie przez Airline Accounting Center (AAC) Lufthansa.

AAC Lufthansa zajmie prawie całą powierzchnię w budynku - 8 tys. m2 powierzchni netto, rozlokowanej na 6 piętrach. Budynek zostanie oddany do użytku w listopadzie tego roku i wówczas najemca przeniesie się do nowej lokalizacji. Colliers International był doradcą i pośrednikiem w wynajmie.

- W tym roku obchodzimy 10 rocznicę AAC Lufthansy w Krakowie. Był to dla nas czas sukcesów i systematycznego wzrostu. Rozbudowa i przeniesienie siedziby do zupełnie nowego biurowca to widoczny znak w kierunku dalszej ekspansji i procesu transformacji, który mamy właśnie zamiar rozpocząć, co pomoże nam wygenerować jeszcze większą wartość dla całej Grupy Lufthansa: "AAC" stanie się wkrótce "Lufthansa Global Business Services." Nasz nowy "dom" tu, w Krakowie, zapewnia nam ku temu procesowi doskonałe warunki – komentuje Marc Ammelung, Managing Director w AAC Lufthansa.

- Rok 2013 na rynku krakowskim owocował w transakcje typu pre-lease. Przy stopie pustostanów o wartości 3,64 proc. doradzamy naszym klientom, aby zabezpieczali nowe powierzchnie ze znacznym wyprzedzeniem. Transakcja najmu zawarta przez AAC Lufthansa potwierdza ten trend i pokazuje siłę lokalnego rynku w sektorze SSC/BPO, który pozostaje główną siłą napędową popytu w regionie – dodaje Anna Galicka-Bieda, Dyrektor Regionalny Colliers International w Krakowie odpowiedzialna za transakcję.

Kompleks Bonarka 4 Business tworzą cztery wolnostojące budynki biurowe klasy A oferujące łącznie około 35 tys. m2 powierzchni najmu. Projekt jest zlokalizowany przy najważniejszych arteriach komunikacyjnych Krakowa, w pobliżu stacji kolejowej Bonarka.

(źr. Colliers International)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.