Dodaj ogłoszenie o pracy


Pocztowy "Oscar" po raz czwarty w rękach InPost

InPost (największy niezależny operator pocztowy, należący do Grupy Integer.pl)  już po raz czwarty zwyciężył w międzynarodowym konkursie World Mail Awards. Tym razem spółka zatriumfowała w kategorii ‘Obsługa Klienta’, wygrywając z takimi firmami, jak: Singapore Post oraz LibanPost. Uroczysta gala wieńcząca 14. edycję World Mail Awards 2013 odbyła się 5 czerwca w Madrycie.

W ramach World Mail Awards 2013 światowej sławy eksperci docenili spółkę InPost za intuicyjny i łatwy w obsłudze system zautomatyzowanych terminali paczkowych, dokładnie odpowiadający na potrzeby klientów.

- InPost skutecznie wyprzedza konkurentów światowych, jeśli chodzi o innowacyjne rozwiązania dostarczania przesyłek. Już teraz coraz więcej międzynarodowych partnerów czerpie z naszego doświadczenia i know-how – bo w tej branży maszyny to tylko część sukcesu. Dla dynamicznego rozwoju kluczowa jest także znajomość rynku e-commerce i preferencji konsumentów – czym niejednokrotnie wygrywamy. To właśnie dlatego możemy rozwijać sieć Paczkomatów InPost tak szybko i efektywnie – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

Spółka InPost do tej pory trzykrotnie została nagrodzona w międzynarodowym konkursie World Mail Awards: w 2011 roku w kategoriach: ‘E-commerce’ oraz ’Innowacje’, natomiast w 2010 w kategorii ‘Wzrost’.

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost rozpoczęła się w 2011 roku – obecnie urządzenia te działają w 14 krajach w różnych modelach (pod marką własną lub partnera): m.in. w: Arabii Saudyjskiej, Australii, Chile, Irlandii, na Cyprze, Litwie, Łotwie, Słowacji i Ukrainie, w Estonii, Czechach, Polsce, Rosji i Wielkiej Brytanii. W marcu 2013 Grupa Integer.pl zainicjowała działalność paczkomatów na Ukrainie. Równolegle spółka podpisała umowę na wyłączność z InTime, wiceliderem słowackiego rynku kurierskiego w sektorze B2C oraz IN TIME – wiodącym graczem na czeskim rynku kurierskim B2B. Pod koniec kwietnia 2013 Grupa Integer.pl weszła z Paczkomatami na rynek brytyjski. Łączony model biznesowy - oparty na otwartej współpracy z partnerami, połączonej z aktywną sprzedażą własną – będzie wdrażany na kolejnych rynkach, na których rozwijana będzie sieć urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Plany w tym zakresie na 2013 rok obejmą – poza Wielką Brytanią - m.in. Francję, Węgry, Turcję, Norwegię i Szwecję, a całościowo inwestycje w rozwój sieci szacowane są nawet na miliard euro w ciągu 5 lat. Ponadto, w ciągu najbliższych dwóch lat Paczkomaty mogą pojawić się również w obu Amerykach, a potem także w Azji.

(źr. Integer.pl)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.