Dodaj ogłoszenie o pracy


TC eMap – nowy, wydajny moduł kalkulacyjny giełdy TimoCom

TimoCom, poinformował o wprowadzeniu nowego rozwiązania tracking-owego - TC eMap®, które jest dostępne dla wszystkich systemów telematycznych! Niezależnie od tego, czy chodzi o usługodawców transportowych czy o firmy zlecające przewóz – wszystkie przedsiębiorstwa uczestniczące w łańcuchu transportowym mogą dzięki tej platformie trackingowej dokładnie określić lokalizację pojazdów z ładunkiem.

Użytkownik może zaznaczyć już podczas wprowadzania pojazdów do giełdy, że udostępnia je dla Trackingu w TC eMap®. Zalety modułu trackingowego, jakie podaje TimoCom to:
- zebranie różnorodnych systemów telematycznych w jednym miejscu
- zwiększenie bezpieczeństwa transportów
- brak instalacji, brak kosztów montażu: wystarczy korzystanie z dotychczasowego urządzenia telematycznego oraz platformy TimoCom
- we wstępnej fazie bezpłatnie dla wszystkich klientów TimoCom.

Jednocześnie operator giełdy, zapewnia, że dotychczasowe możliwości TC eMap® będą nadal dostępne dla użytkowników. W ten sposób klienci TimoCom mogą w dalszym ciągu bezpośrednio z giełdy transportowej TC Truck&Cargo® ustalać długość tras dla poszczególnych relacji, łącznie z wyliczeniem kosztów transportu i kosztów dodatkowych. Następna przydatna opcja, to możliwość dodawania etapów przejazdu lub określenia dodatkowych parametrów, takich jak wybór najkrótszej czy najszybszej trasy. Poza tym bezpośrednio w TC eMap® wyświetlają się aktualne informacje o ruchu drogowym.

(źr. TimoCom)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.