Dodaj ogłoszenie o pracy


Drugi magazyn sieci "Piotr i Paweł" w poznańskim centrum MLP Group

Ogólnopolska sieć sklepów detalicznych "Piotr i Paweł" wynajęła od MLP Group, 8 tys. m2 powierzchni w rozbudowywanym centrum magazynowo-produkcyjnym w okolicach Poznania.

– To kolejny znaczący klient, który zdecydował się rozwijać biznes korzystając z naszej oferty powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Sfinalizowana transakcja zapewniła wynajęcie większości powierzchni budynku A, który zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Pozyskanie nowego klienta jest też dobrym zwiastunem w zakresie najmu kolejnych powierzchni w poznańskim centrum – stwierdziła Dorota Jagodzińska-Sasson, członek zarządu MLP Group S.A.

Budynek A jest pierwszym obiektem w parku MLP Poznań. Docelowo na terenie o powierzchni ponad 19 hektarów  znajdą się cztery hale o łącznej powierzchni około 102 tys. m2. Powstające centrum jest bardzo dobrze zlokalizowane, znajduje się w miejscowości Koninko, około 15 km od centrum Poznania. Zaledwie  w odległości 4,5 km znajduje się wjazd na autostradę A2. Z kolei 1,5 km dzieli obiekt od drogi szybkiego ruchu "jedenastki”.

- Lokalizacja obiektu umożliwia organizowanie sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju. Bliskie położenie zachodniej granicy poszerza też zasięg dystrybucji o Europę Zachodnią. Te atuty powodują, że nasze poznańskie centrum cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów - podkreśliła Dorota Jagodzińska-Sasson.

Firma Piotr i Paweł wywodzi się z Poznania, gdzie powstawały pierwsze placówki handlowe. Dzięki podpisanej umowie z MLP Group firma będzie dysponowała drugim centrum logistycznym  w okolicach Poznania. Obecnie posiada już 89 sklepów w 51 miastach w całym kraju. Asortyment sklepów sięga 25 tys. pozycji.

(źr. MLP Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.