Dodaj ogłoszenie o pracy


Kto ma największą ekologiczną flotę w Polsce?

LeasePlan Fleet Management poinformował o podpisaniu umowy z firmą Provident Polska S.A. na wynajem długoterminowy floty składającej się z 80 samochodów hybrydowych marki Toyota Yaris HSD. To największy kontrakt na ekologiczne samochody na polskim rynku.

Do floty Provident Polska trafiło 80 samochodów modelu Toyota Yaris HSD, jedynego masowo produkowanego przez koncern modelu hybrydowego w klasie B. Tak dużego, jednorazowego zakupu ekologicznych aut jeszcze w Polsce nie było. Na podjęcie decyzji o zainwestowaniu w hybrydową flotę  złożyło się kilka czynników.  Za wyborem hybrydowego Yarisa przemawiało bowiem nie tylko mniejsze zużycie paliwa przekładające się na koszty utrzymania floty, lecz także przewidywane na niższym poziomie koszty serwisu i eksploatacji pojazdów. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że auto jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, a to znaczący atut dla pracowników poruszających się w terenach miejskich – mówi Marcin Jung, Specjalista ds. Floty Samochodowej w Provident Polska S.A.

Kontrakt z Provident Polska S.A. umocnił pozycję LeasePlan jako eko-lidera na polskim rynku CFM. LeasePlan Fleet Management od lat jest prekursorem rozwiązań ekologicznych i dysponuje największym parkiem pojazdów ekologicznych w kraju, spośród wszystkich firm wynajmu długoterminowego. Warto pamiętać, że wybór aut poprzez pryzmat niskiej emisji zanieczyszczeń, daje firmom wymierne korzyści finansowe, w postaci niższych wydatków na paliwo. Ale brak ekonomicznej zachęty dla korzystających z ekologicznych rozwiązań np. ulg podatkowych, powoduje że do tej pory tylko pojedynczy Klienci interesowali się ekoautami, głównie ze względów wizerunkowych - mówi Artur Sulewski, dyrektor handlowy LeasePlan Fleet Management - Sądzę, że tak jak rozwiązania ekologiczne z impetem wkroczyły do branży motoryzacyjnej, tak i coraz więcej przedsiębiorców będzie decydowało się na elektryczne bądź hybrydowe floty. Rosnąca świadomość społeczna w zakresie ekologicznej odpowiedzialności biznesu napawa optymizmem.

LeasePlan od lat rozwija ofertę zarówno w zakresie rozwiązań promujących eko-mobilność, jak i modeli pojazdów hybrydowych, czy elektrycznych. Od 2007 roku LeasePlan prowadzi program GreenPlan, którego celem jest rekompensata emisji CO2 , poprzez sadzenie drzew,  które są w stanie całkowicie zaabsorbować wyemitowany przez flotę klienta dwutlenek węgla. W ramach programu GreenPlan, w ciągu pięciu ostatnich lat LeasePlan zasadził już przeszło 42 tys. drzew rekompensując w ten sposób emisję około 30 tys. ton CO2 przez floty klientów. GreenPlan pozwala również na dobór aut pod kątem jak najniższej emisji CO2, co przekłada się na realne korzyści finansowe dla klientów, dzięki ograniczonemu zużyciu paliwa. Firma oblicza emisję CO2 dla całej floty oraz dla każdego pojazdu osobno na podstawie ich przebiegów oraz ilości zużywanego paliwa, dzięki czemu  możliwy jest nie tylko właściwy dobór aut, ale także bieżące monitorowanie ich eksploatacji.

W ofercie LeasePlan znajdują się zarówno ekskluzywne limuzyny hybrydowe, np. BMW ActiveHybrid 7,  Lexus Ct 200h czy RX 350, Toyota Prius,  jak i miejskie samochody elektryczne np. Mitsubishi i-MiEV.
(źr. LeasePlan)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.