Dodaj ogłoszenie o pracy


III Warszawskie Dni Logistyki 2013

III Warszawskie Dni Logistyki 2013

„Innowacyjne podejście do Logistyki w dobie kryzysu”.

W dniach 23-24 maja 2013 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się III edycja Warszawskich Dni Logistyki. Dumni z faktu, że poprzednie edycje, zgromadziły tak wielu uczestników – zarówno studentów, naukowców jak i osoby aktywnie działające w branży, tegoroczna konferencja poświęcona będzie prezentacji innowacyjnych rozwiązań z obszaru szeroko pojętej Logistyki oraz łańcucha dostaw. Dowiemy się w jaki sposób firmy działające w branży TSL radzą sobie z kryzysem oraz za pomocą jakich działań budują swoją przewagę konkurencyjną na rynku. Nie zabraknie również wystąpień studentów kół naukowych z całej Polski, którzy zaprezentują Nam swój pogląd na ten temat.
Będziemy dążyli do tego, aby uczestnicy konferencji wynieśli  z niej praktyczne umiejętności, podparte rzetelną wiedzą teoretyczną -  pomagając w przyszłości rozwijać branżę.


 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.