Dodaj ogłoszenie o pracy


Dobiega końca budowa I etapu North-West Logistic Park w Szczecinie

Do 31 maja zostanie przekazana do użytkowania najemcom Hala A. Rozpoczęcie budowy kolejnej hali nastąpi w III kwartale 2013 roku.
Realizacja kompleksu North-West Logistic Park w Szczecinie przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem i do końca maja Hala A o powierzchni 6 850 mkw. zostanie przekazana najemcom. W dniu 30 kwietnia zakończono wszystkie roboty budowlane. Obecnie prowadzone są prace związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie obiektu. Rozpoczęcie budowy kolejnej hali planowane jest w III kwartale 2013 r.

Najemcami Hali A są firmy Premium Distributors Sp . z o. o. oraz IQ Metal Polska Sp. z o.o. Obecnie, do wynajęcia w obiekcie pozostało jedynie 1 980 mkw. powierzchni. W związku z tym prowadzone są dalsze negocjacje z kilkoma zainteresowanymi najmem firmami. Premium Distributors z Grupy Eurocash, to największa sieć dystrybucji alkoholu w Polsce. Zaopatruje sklepy detaliczne oraz segment HoReCa. Spółka podpisała umowę na najem 2700 mkw. powierzchni w Hali A. Drugi najemca to firma IQ Metal Polska działająca w sektorze obróbki metali. Posiada główną siedzibę w Hasselager w Danii. Spółka podpisała umowę na najem 2 050 mkw. przy udziale firmy Litwiniuk Property, odpowiedzialnej za komercjalizację North-West Logistic Park, który to pierwszy w Szczecinie jest parkiem logistycznym klasy A.
Projekt o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. adresowany jest do firm z całej Europy. Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także poprawa infrastruktury drogowej w regionie wpływa na wzrost jego atrakcyjności. Ponadto, Szczecin notuje zwiększone zapotrzebowanie na biurowe i magazynowe powierzchnie. Obecnie, inwestycjami w regionie interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług.
(źr. North-West Logistic Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.