Dodaj ogłoszenie o pracy


Przejrzystość na wszystkich drogach - nowe rozwiązania trackingowe TimoCom

Już w czerwcu giełda ładunków TimoCom zaprezentuje unowocześnioną wersję zintegrowanego modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® zawierającego funkcję monitorowania pojazdów.

Odświeżony TC eMap® wyróżnia się innowacyjnością i doskonałą przejrzystością. Nawet wówczas, gdy użytkownik będzie chciał zobaczyć na mapie dziesięć lub więcej pojazdów monitorowanych przez różne systemy telematyczne. To jest właśnie jedna z najistotniejszych cech nowego produktu TimoCom: możliwość zlokalizowania pojazdów bez względu na to, kto jest producentem poszczególnych rozwiązań telematycznych. W celu prostszego identyfikowania samochodów, każdemu nadajnikowi GPS można przypisać indywidualną nazwę, która ukaże się zarówno w przynależącej do pojazdu etykiecie wewnątrz mapy, jak i w zestawieniu. Jedno kliknięcie powoduje wyświetlenie się zapisanych danych kontaktowych. W ten sposób, gdy zajdzie potrzeba, będzie można natychmiast nawiązać kontakt.

W ramach systemów telematycznych, których będzie można używać wraz z nowym TC eMap® znalazły się systemy blisko 20 najbardziej popularnych europejskich producentów. Lecz na tym się nie skończy - Rozpoczynamy od współpracy z najczęściej wybieranymi przez przewoźników dostawcami systemów telematycznych. To nie oznacza jednak, że na tym się zakończy. Jeżeli klient używa systemu, który nie został dotąd zintegrowany z naszym TC eMap® , może nas o tym powiadomić. Skontaktujemy się z jego usługodawcą, aby jak najszybciej włączyć mu dostęp do oferowanego rozwiązania trackingowego - wyjaśnia Marcel Frings, Chief Representative firmy TimoCom.

Dzięki temu, że możliwość śledzenia pojazdów obejmuje wielu producentów, TC eMap® jest szczególnie interesujący dla małych usługodawców i przewoźników. Każdy pojazd można bowiem łatwo zlokalizować za pomocą TC eMap®, nawet jeśli współpracuje się z wieloma różnymi zleceniodawcami. Tym samym przewoźnik sygnalizuje swojemu kontrahentowi, że jest godny zaufania i bezpiecznie dostarczy towar z punktu A do punktu B.

Wprowadzenie nowego rozwiązania trackingowego w TC eMap® nie spowoduje zniknięcia dotychczasowych funkcji, jak łatwej kalkulacji kosztów czy planowania tras. Tym samym użytkownicy zachowają możliwość szybkiego i prostego ustalenia drogi bezpośrednio z poziomu oferty ładunku zamieszczonej w giełdzie transportowej TC Truck&Cargo®. Poza tym już podczas planowania trasy za pomocą modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® będzie można zobaczyć aktualne informacje dotyczące ruchu na danej drodze. W ten sposób użytkownicy już przed obliczeniem kosztów przejazdu będą mogli sprawdzić, czy wybrana trasa jest rzeczywiście najlepsza. Nadal można będzie także obliczać koszty przejazdu oraz związane z nim koszty dodatkowe (jak np. myto).

(źr. TimoCom)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.