Dodaj ogłoszenie o pracy


System Alliance Europe podsumowuje rok 2012

Do europejskiej sieci przewoźników System Alliance Europe należy obecnie 53 partnerów z 27 krajów. W pierwszym kwartale br. 187 oddziałów należących do grupy obsłużyło 866 322 przesyłek o łącznej wadze 413 267 ton, czyli 1,6 proc. więcej ładunków niż w roku ubiegłym.

Każda z 1 723 aktywnych linii obsługiwana jest począwszy od kilku razy w tygodniu do codziennych kursów. Dla klientów oznacza to zoptymalizowane i pewniejsze działanie systemu o dużej częstotliwości transportów. W 2012 roku łączna liczba ładunków w sieci wyniosła 3,35 miliona, 0,3 proc. mniej niż w roku poprzednim. Jest to satysfakcjonujący wynik dla grupy, zważywszy na warunki ekonomiczne w niektórych częściach Europy oraz zmiany partnerów w sieci.

Zmiany w kluczowych obszarach usług
W 2012 roku główny nacisk w grupie położono na kwestie logistyczne związane z zamówieniami i dystrybucją. Opracowano elastyczne, zorientowane na klienta modele logistyczne. Uwe Meyer, dyrektor wykonawczy System Alliance Europe powiedział - Udało się nam w doskonały sposób dopasować standardowe platformy produkcyjne do potrzeb naszych klientów. Można je porównać do procedur stosowanych w przemyśle samochodowym. Dla tych modeli logistycznych partnerzy w sieci muszą przestrzegać określonych specyfikacji, aby zagwarantować spełnienie najwyższych norm jakości. W bieżącym kwartale osiągnięta została stopa wzrostu przekraczająca 100 procent zarówno pod względem ładunków jak i tonażu.
(źr. System Alliance Europe)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.