Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejna edycja Student Maritime Conference

Członkowie Koła Naukowego Transportu i Logistyki TRANSLOG mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową Student Maritime Conference 2013, która jest jednym z największych wydarzeń akademickiej branży TSL w Polsce.
Pomysł, który zrodził się w 2008r, corocznie jest rozwijany i tak oto planując kolejną, jubileuszową, V edycję mamy przyjemność ogłosić, iż konferencja cieszy się w środowisku akademickim wielkim uznaniem, a studenci już od października dopytują o szczegóły kolejnej edycji. Dzięki współpracy z wieloma mediami oraz firmami, czy też organizacją rejsu (który jest częścią konferencji) na linii Gdynia-Karlskrona, konferencja nabiera, z roku na rok, coraz większego prestiżu.

W tym roku konferencja odbywa się w dniach 21.04 - 23.04.2013 roku. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu są "Innowacje w infrastrukturze logistycznej". Pierwszego dnia konferencji, który odbędzie się w budynku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni podczas którego będziemy mogli dowiedzieć się od finalistów konkursu o nowoczesnych rozwiązaniach logistycznych z zakresu logistyki morskiej, lądowej czy też lotniczej.Uwiecznieniem dnia będzie całonocna impreza integracyjna na pokładzie promu STENA LINE. Drugi dzień poświęcony będzie poznawaniu kultury i zabytków Karlskrony – partnerskie miasta Gdyni. W czasie nocnego powrotu do Gdyni, organizatorzy zapewnią zabawy logistyczne, kończące całą konferencję.

 

 

Szczegółowe informacje o konferencji i możliwości udziału na stronie: http://translog.wpit.am.gdynia.pl/

 

 

 


czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.