Dodaj ogłoszenie o pracy


Od pomysłu do przemysłu - JAS-FBG z Politechniką Wrocławską

JAS-FBG S.A. nawiązała współpracę z Politechniką Wrocławską. Postulowana często przez środowiska naukowe konieczność skrócenia drogi od wyników badań naukowych do ich zastosowania, znalazła wyraz w podpisanej przez obie strony w marcu umowie intencyjnej.
W ramach współpracy, studenci Wydziału Mechanicznego, studiujący logistykę na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Transport, odbędą praktyki w JAS-FBG, doświadczając realiów interesujących ich zagadnień.
Tematy praktyk będą ustalane pomiędzy Spółką i Uczelnią. Zdaniem dr. Pawła Zająca z Politechniki Wrocławskiej, dobrego ducha przedsięwzięcia, ukierunkowana w ten sposób praca studentów, wiążąca się z koniecznością wykonania konkretnego zadania, przyniesie rzeczywistą korzyść zarówno im samym, jak i Spółce.  Zdobyta w trakcie praktyk wiedza z pewnością zaprocentuje także w pracach licencjackich i magisterskich, których tematy, być może, zaproponują wspólnie Spółka i Uczelnia.
 
W opinii przedstawicieli Politechniki, JAS-FBG S.A., dzięki swej kompleksowej ofercie, obejmującej transport, spedycje wszystkich rodzajów, bazę magazynową, a nawet agencje celne (największa sieć w kraju), wyjątkowo dobrze spełnia rolę modelowego przedsiębiorstwa branży TSL. Wysoka jakość świadczonych przez Spółkę usług i posiadanych przez nią środków, stworzy studentom możliwość kontaktu na światowym poziomie z branżą. W zamian JAS-FBG S.A. uzyska stały dostęp do najnowocześniejszej myśli technicznej i naukowej, oferowanej przez wrocławską Uczelnię.
(źr. JAS-FBG)
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.