Dodaj ogłoszenie o pracy


„Bezpieczne miejsce pracy” – plany na II połowę roku

Trwa informacyjna kampania społeczna pt.: „Bezpieczne miejsce pracy”, której celem jest zwiększenie świadomości występowania zagrożeń w środowisku pracy oraz poziomu wiedzy dotyczącej sposobów skutecznej ochrony przed skutkami występowania tych zagrożeń, której  organizatorem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy.

 

CIOP ogłosił kolejny etap kampanii. W sierpniu w ramach kampanii rozpoczyna się akcja pt.: „Oceń ryzyko na swoim stanowisku pracy”, którą przez dwa miesiące będzie prowadzić dla swoich pracowników NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. We wrześniu Zakład Doskonalenia Zawodowego z Zielonej Góry, będący Partnerem Kampanii, organizuje konferencję pt. "Bezpieczne miejsce pracy – prewencja zagrożeń psychospołecznych" (16 września 2011 r., Łużycka Wyższa Szkoła Humanistyczna, Żary), a członkowie Forum Liderów Bezpiecznej Pracy oraz Sieci Ekspertów ds. BHP, certyfikowanych przez CIOP-PIB, planują zorganizować konferencję pt.: „Bezpieczne miejsce pracy na budowie” (22 września 2011 r., Sopot). Udział w obu tych konferencjach będzie bezpłatny, a szczegóły dotyczące ich programów są już dostępne na stronie internetowej kampanii.
Na początku października członek Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., planuje zorganizować konferencję dla przedstawicieli branży gazowniczej pt.: "Bezpieczne miejsce pracy w strefach zagrożonych wybuchem" (6-7 października 2011 r., Rawa Maz.), a pod koniec listopada br. Agencja Promocji Biznesu s.c. organizuje konferencję naukowo-techniczną dla przedstawicieli przemysłu spożywczego pt. "Bezpieczeństwo produkcji i pracy w nowoczesnym zakładzie spożywczym" (21-22 listopada 2011 r., Białystok), połączoną z wizytą w zakładzie produkcyjnym SM Mlekovita w Wysokich Mazowieckich.


Pod koniec 2011 r. odbędzie się także konferencja pt. "Bezpiecznie na wysokości" połączona z warsztatami dotyczącymi pracy na wysokości w ekspozycji. Głównym organizatorem konferencji jest Białostocki Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (Regionalny Ośrodek BHP).

 

Więcej informacji na temat przedsięwzięć znajduje się na stronie internetowej www.ciop.pl/bezpieczne_miejsce_pracy. Organizatorzy kampanii zapraszają wszystkich zainteresowanych do włączania się w te działania. Szczegółowych informacji na temat kampanii udziela Agnieszka Szczygielska (Ośrodek Promocji CIOP-PIB, tel. 0-22 623 36 86, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
(źr. CIOP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.