Dodaj ogłoszenie o pracy


Przedświąteczny rozruch w transporcie chłodniczym

Końcówka I kwartału odznacza się intensyfikacją transportu towarów przewożonych w niskich temperaturach. W okresie przedświątecznym są to produkty wykorzystywane podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Szczególnie warzywa i mięso.
Przed świętami wyraźnie zauważalna jest tendencja wzrostowa w zakresie nie tylko przewozów wewnątrzkrajowych. Intensyfikuje się również eksport. Najczęściej w tym czasie transportuje się warzywa i mięso. Rodzimi producenci i firmy handlowe zaopatrują polskie i zagraniczne hurtownie oraz dyskonty spożywcze w buraki, cebulę, kapustę, ogórki czy pomidory, a także drób, wieprzowinę i wołowinę.
Przewoźnicy oferujący transport towarów w warunkach chłodniczych mają teraz wyjątkowo dobry okres. Dzięki rosnącemu, przedświątecznemu popytowi mogą swobodnie planować trasy docelowe i powrotne, unikając kosztownych pustych przebiegów. Przedświąteczne wzrosty dodatkowo stymulowane są przez nowoczesne narzędzia wymiany informacji o dostępnej, chłodniczej przestrzeni ładunkowej oraz samych ładunkach.
- Już w tym momencie mamy ponad 1100 klientów z całej Europy, a liczba ta bezustannie wzrasta. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym widać ogromną tendencję zwyżkową. Kontaktują się z nami duże firmy producenckie i handlowe chcące skorzystać z naszych usług. Z drugiej strony stale rośnie zainteresowanie naszym produktem ze strony przewoźników, którzy szukają pewnych szans na dynamiczny rozwój. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i myślę, że spełniamy je w stu procentach. Codziennie na naszej platformie pojawia się mnóstwo nowych ofert, a obsługa programu jest niezwykle prosta i wiąże się z dużą skutecznością - komentuje Rafał Skalski, kierownik Działu Obsługi Klienta SmartFrigo.
Platforma SmartFrigo to dedykowane transportowi chłodniczemu miejsce, w którym spotykają się producenci, handlowcy i przewoźnicy. Funkcjonalność programu pozwala na łatwe i szybkie zamieszczenie zarówno oferty przewozu konkretnych produktów, jak i ciężarówek obsługujących transport chłodniczy. Oferty od razu, w czasie rzeczywistym, wyświetlane są na pulpicie komputerów wszystkich użytkowników oprogramowania.

(źr. www.chlodnie.eu)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.