Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic z certyfikatem GMP

Firma FM Logistic, obsługująca przemysł farmaceutyczny, uzyskała certyfikat GMP (Good Manufacutring Practice) w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych. Nadanie tego certyfikatu, to potwierdzenie najwyższej jakości realizowanych przez Operatora projektów logistycznych.

GMP (Good Manufacturing Practice -Dobre Praktyki Wytwarzania) - jest standardem światowym i unijnym, mającym u swoich podstaw zapewnienie konsumentom najwyższej jakości, na każdym etapie obrotu produktu. Dotyczy to zarówno procesu produkcji, jak i przechowywania gotowych produktów, czy ich transportu. Uzyskanie certyfikatu przez FM Logistic poprzedzone było dwudniowym audytem przeprowadzonym przez inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie, który miał na celu zweryfikowanie standardów pracy Operatora, w odniesieniu do zaleceń dobrych praktyk wytwarzania i dystrybucji.

- Cieszymy się niezmiernie z uzyskania certyfikatu GMP, który potwierdza jakość prowadzonej przez nas operacji. Mamy ambicje bycia liderem w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej dla sektora farmaceutycznego, zarówno w Polsce, jak i Europie, dlatego znalezienie się w prestiżowym gronie posiadaczy certyfikatu GMP jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do postawionego sobie celu” – mówi Paweł Janicki, Dyrektor ds. Obsługi Klienta, FM Logistic w Polsce.

Posiadanie GMP jest także bardzo istotne dla obecnych i przyszłych Klientów FM Logistic, z sektora farmaceutycznego. To dodatkowa gwarancja dla nich, że stworzone przez FM Logistic procedury zostały zweryfikowane nie tylko przez audyty wewnętrzne działów jakości, ale również przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną. Dane firm, którym przyznany został certyfikat GMP są publikowane na stronach EMEA, wśród wytwórców Europejskich.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.