Dodaj ogłoszenie o pracy


ORLEN przyjazny urlopowiczom

Koncern konsekwentnie dostosowuje ofertę do oczekiwań kierowców, którzy w okresie wakacyjnym wybierają się na wypoczynek własnymi pojazdami. Od 19 czerwca PKN Orlen wprowadził system określania maksymalnych stawek na niektóre paliwa na stacjach własnych, co spowodowało spadek cen średnio o 10 groszy/litr paliwa. Jednocześnie, od pierwszego dnia lata  ruszyła wielka promocja, dzięki której za litr paliwa można zapłacić dodatkowo nawet 20 groszy mniej.

 

Kierowcy wybierający się na wakacje w najbliższych dniach mogą zaoszczędzić urlopowe fundusze. Klienci, którzy na stacjach własnych Koncernu zatankują 30 litrów benzyny zapłacą 20 groszy mniej za litr paliwa Verva 98 lub 10 groszy mniej, jeśli kupują standardowe benzyny EU95 czy PB 98. To kolejna obniżka na stacjach koncernu po tym, jak 19 czerwca wprowadzono maksymalne ceny na niektóre paliwa na stacjach własnych, wskutek czego cena oleju napędowego oraz standardowej benzyny kupionej w promocji w sieci nie przekroczy 4,99 zł/litr.

- W ten sposób chcemy pobudzać popyt na paliwa i kontynuować trend wzrostowy wolumenów sprzedaży naszej sieci detalicznej. W kontekście utrzymujących się zawirowań na światowych rynkach finansowych i surowcowych, których skutki cały czas odczuwa także rynek polski, takie podejście jest właściwym krokiem biznesowym, a jednocześnie dostosowaniem naszej oferty do oczekiwań kierowców – powiedział Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy PKN Orlen ds. Sprzedaży Detalicznej.

Korzystnym dla klientów zmianom sprzyjają obserwowane ostatnio spadki notowań ropy i gotowych paliw na giełdach, które są niestety w pewnej części niwelowane przez umacniającego się dolara. Utrzymanie tendencji spadkowej cen paliw będzie więc uzależnione od rozwoju sytuacji światowej i wpływu czynników makroekonomicznych.

(źr. PKN Orlen)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.