Dodaj ogłoszenie o pracy


Kurierzy K-EX ze skanerami Motoroli

Firma kurierska K-EX zakupiła blisko tysiąc skanerów Motoroli , w które zostaną wszyscy kurierzy i magazynierzy firmy.  Nowe skanery pozwolą na skuteczniejsze monitorowanie całego procesu obsługi przesyłki, od odbioru od klienta, poprzez przeładunek, aż do momentu dostarczenia jej do adresata.


– Z chwilą pierwszego zeskanowania kodu przesyłki, informacja o niej natychmiast trafi do systemu – mówi Sebastian Srebro, dyrektor IT w firmie kurierskiej K-EX.  – Skanery Motoroli można porównać do wielofunkcyjnych smartfonów,  np. przypominają kurierom o pobraniu opłaty lub odebraniu dokumentów zwrotnych. Dzięki temu, że posiadają GPS, wiadomo też, gdzie w danym momencie znajduje się kurier – dodaje.  


Oprogramowanie skanerów przygotowała firma Infover. W styczniu nowe urządzenia były testowane w jednym z oddziałów firmy K-EX, teraz będą sukcesywnie przekazywane pracownikom w całej Polsce zajmującym się bezpośrednią obsługą przesyłek.

(źr. K-EX)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.