Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj - Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 03 (41)

 

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 03 wszystko o zagrożeniach i szansach w zarządzaniu kadrami w logistyce. Jak kryzys wpływa na politykę HR, czy zmienia się sposób pozyskiwania kandydatów, jaki ma to wpływ na motywowanie i wynagrodzenia pracowników? A także poruszamy temat zarządzania talentami, w przytoczonym raporcie o zatrudnieniu pokolenia Y, dowiadujemy się czym kierują się młodzi ludzie przy wyborze pracodawcy. Specjalizacja usług logistycznych, a kompetencje pracowników - to kolejne zagadnienie poruszone w tym wydaniu, istotne zarówno dla osób chcących rozwijać karierę w logistyce, a także dla pracodawców, którzy podejmują się nowych wyzwań w zakresie usług dedykowanych branżom.

 

Kryzys bądź okresowy spadek zamówień to wyzwania, przed którymi w ostatnich latach staje coraz więcej przedsiębiorstw. Kiedy wyczerpują się możliwości doraźnych oszczędności przychodzi trudny moment analizy ilości oraz wydajności zatrudnianych pracowników - czyli o restrukturyzacji zatrudnienia w kryzysie. Z kolei w poradach prawniczych odpowiadamy na pytanie - czy nienależycie wykonane obowiązki mogą skutkować nieodpłatną pracą po godzinach? Zdarza się, że pracownik, który niedbale wykonał powierzone przez pracodawcę zadanie jest zmuszony do pozostania na stanowisku pracy po godzinach. Czy w tej sytuacji wykonuje pracę, która kwalifikuje się jako nadliczbowy czas pracy?

 

Wracamy też do opłat drogowych w Europie - w cz. II przewodnika po opłatach drogowych - austriacki system GO Maut.

 

Oczywiście, jak zawsze nie zabraknie wywiadu z cyklu Kobiety w Logistyce, dzisiaj rozmawiamy o logistyce fashion z Beatą Stefańską-Borycką logistics manager z Centrofashion.

 

Pobierz i czytaj: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogostyce.pdf nr 03 (41)

 

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf, zapisz się do Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.