Konto pracodawcy


Rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa - przyłącz się do akcji i jedź bezpiecznie!

 

Zbliża się pierwszy weekend wakacji, tysiące ludzi wyruszy w drogę na upragniony wypoczynek, Aby nikt nie zginął w wypadkach w tym czasie, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, spółka PEKAES uczestnik akcji Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa, apeluje: ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Spóła Pekaes po raz kolejny bierze udział w akcji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad apelując do własnych pracowników, partnerów i namawiając do dzielenia się informacją o weekendzie bez ofiar z każdym kierowcą. Kampania społeczna promująca Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez ofiar” trwa, a wezwanie do pozostania w domach, kiedy cała Polska rusza na wakacje, to sposób na wywołanie autorefleksji nad własnym zachowaniem w ruchu drogowym.

- Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, że jedzenie za kierownicą jest równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy, albo że prowadząc samochód po zażyciu leków obniżających zdolność kierowania pojazdem, kierowca ponosi taką samą odpowiedzialność karną, jak gdyby jechał po spożyciu alkoholu – mówi Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, instytucji organizującej akcję Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez Ofiar”.
Teraz można sprawdzić własną wiedzę w teście dostępnym w serwisie Onet.pl i można potwierdzić wolę bezpiecznej jazdy oznakowując swój samochód naklejką, które są dostępne w aktualnym wydaniu “Auto Świata” i będą rozdawane w czasie pikników edukacyjnych w całej Polsce. Naklejka na samochodzie to rodzaj deklaracji, to znaczy, że jeździmy bezpiecznie, myślimy o tym, co robimy za kierownicą i nie jest nam obojętne, jak jeżdżą inni.

- Dobry przykład może stać się nawykiem, dlatego każdy Weekend bez Ofiar jest akcją o długofalowych efektach. Jeśli od piątku do niedzieli można jeździć uważniej, to z dużym prawdopodobieństwem ten styl będzie przyjmować się i w inne dni tygodnia. Jeżeli taka akcja uratuje choćby jedno życie, to się po prostu opłaca. - mówi Jacek Machocki, prezes zarządu PEKAES.


Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.
(źr. Pekaes)

kobiety w logistyce
DHL nagrodzony za projekt Women in Managament
Coraz więcej kobiet zostaje listonoszkami
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
OCRK o niewzruszalności mandatu karnego
Wdrożenie inteligentnych tachografów – więcej pytań niż wiadomych!
Zasady odpoczynku kierowcy pojazdu ciężarowego na promie – o czym pamiętać nale ...
Zmiany zasad rozliczania kryptowalut – jak to działa?
Jedziesz na Węgry – koniecznie weź ze sobą dokument o badaniu technicznym
Czy w roku 2019 zdrożeje OC?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przewoźnicy płaczą i płacą - czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie
Czynsze za wynajem powierzchni magazynowych utrzymają trend wzrostowy w 2019 r.
Psucie prawa – o ustawodawstwie celnym UE oczami brokera celnego!
Co zdominuje transport w 2019 roku?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Szymon Bielas CEO DB Schenker North&East Europe
FM Logistic buduje magazyn farmaceutyczny za 20 mln euro
Ile zarobią inwestorzy na CPK?
DHL partnerem logistycznym światowego tournée Bryana Adamsa „Shine A Light” 201 ...
Inteligentne opony już wkrótce w naszych autach – jakie będą miały funkcje?
ID Logistics podsumowało przychody za 2018 rok
Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni
DB Schenker uruchomił połączenie intermodalne między Polską a Turcją
Poczta Polska uruchomiła międzynarodową przesyłkę paletową
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC