Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa - przyłącz się do akcji i jedź bezpiecznie!

 

Zbliża się pierwszy weekend wakacji, tysiące ludzi wyruszy w drogę na upragniony wypoczynek, Aby nikt nie zginął w wypadkach w tym czasie, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, spółka PEKAES uczestnik akcji Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa, apeluje: ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Spóła Pekaes po raz kolejny bierze udział w akcji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad apelując do własnych pracowników, partnerów i namawiając do dzielenia się informacją o weekendzie bez ofiar z każdym kierowcą. Kampania społeczna promująca Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez ofiar” trwa, a wezwanie do pozostania w domach, kiedy cała Polska rusza na wakacje, to sposób na wywołanie autorefleksji nad własnym zachowaniem w ruchu drogowym.

- Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, że jedzenie za kierownicą jest równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy, albo że prowadząc samochód po zażyciu leków obniżających zdolność kierowania pojazdem, kierowca ponosi taką samą odpowiedzialność karną, jak gdyby jechał po spożyciu alkoholu – mówi Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, instytucji organizującej akcję Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa “Weekend bez Ofiar”.
Teraz można sprawdzić własną wiedzę w teście dostępnym w serwisie Onet.pl i można potwierdzić wolę bezpiecznej jazdy oznakowując swój samochód naklejką, które są dostępne w aktualnym wydaniu “Auto Świata” i będą rozdawane w czasie pikników edukacyjnych w całej Polsce. Naklejka na samochodzie to rodzaj deklaracji, to znaczy, że jeździmy bezpiecznie, myślimy o tym, co robimy za kierownicą i nie jest nam obojętne, jak jeżdżą inni.

- Dobry przykład może stać się nawykiem, dlatego każdy Weekend bez Ofiar jest akcją o długofalowych efektach. Jeśli od piątku do niedzieli można jeździć uważniej, to z dużym prawdopodobieństwem ten styl będzie przyjmować się i w inne dni tygodnia. Jeżeli taka akcja uratuje choćby jedno życie, to się po prostu opłaca. - mówi Jacek Machocki, prezes zarządu PEKAES.


Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.
(źr. Pekaes)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.