Dodaj ogłoszenie o pracy


Orphee Beinoglou - grecki operator logistyczny dołączył do System Alliance Europe

 

Od 1 lutego 2013 grecka spółka Orphee Beinoglou została nowym partnerem sieci przewoźników i dostawców usług logistycznych - System Alliance Europe. Od dzisiaj spółka Orphee Beinoglou International Forwarders S.A. wzmacnia i uzupełnia sieć swoimi oddziałami w Atenach i Salonikach. Dzięki nowemu partnerowi, sieć dysponuje 53 partnerami posiadającymi 185 oddziałów w 27 krajach.  Założona w 1923 roku, spółka Orphee Beinoglou z czasem stała się wiodącą firmą spedycyjną w Grecji. Orphee Beinoglou jest również reprezentowana na Bałkanach i w części wschodniej od Morza Śródziemnego.


- Jestem przekonany, że w obecnej trudnej sytuacji na rynku, przyłączenie do sieci spółki Orphee Beinoglou, posiadającej odpowiednią wiedzę i doświadczenie okaże się strzałem w dziesiątkę - twierdzi Uwe Meyer, dyrektor zarządzający System Alliance Europe.

Spółka Orphee Beinoglou zatrudnia w sumie 600 pracowników, z tego 380 w Grecji, którzy zapewniają najwyższą jakość we wszystkich obszarach procesów logistycznych. Spółka zawdzięcza swoją reputację globalnemu przewozowi dzieł sztuki, który musi spełniać restrykcyjne standardy bezpieczeństwa i jakości.


System Alliance Europe to sieć przewoźników, która skupia czołowych dostawców usług logistycznych średniej wielkości. Oferujemy naszym klientom transport drobnicy za pośrednictwem ich miejscowych partnerów. Dzięki wsparciu organizacyjnemu i informatycznemu gwarantujemy wysoką jakość usług, przejrzystość procesów oraz niezawodną obsługę przesyłek.

(źr. System Alliance Europe, więcej informacji na stronie: www.systemallianceeurope.net)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.