Dodaj ogłoszenie o pracy


Jeszcze jedno połączenie morskie APL z Gdyni do Niemiec

APL uruchomił nowy serwis dowozowy łączący niemieckie porty z Gdynią. Połączenie nazwane Bremerhaven- Hamburg – Gdynia, obsługiwane jest przy współpracy z Hapag-Lloyd i MOL.

Połączenie zainicjowano zawinięciem 24 stycznia br. do BCT statku Akacia. W ramach serwisu realizowane będą cotygodniowe rejsy na trasie Hamburg-Bremerhaven-Gdynia. Do BCT statki przypływać będą w czwartki.
APL to globalny armator oceaniczny z siedzibą główną w Singapurze, notujący systematyczne wzrosty obrotów na Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Eksploatuje 141 statków i 10 terminali kontenerowym na całym świecie. Z BCT współpracuje nieprzerwanie od 2006 roku.
(źr. BCT Gdynia)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.