Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe punkty dystrybucji urządzenia viaAUTO dla pojazdów osobowych

 

Od 1 lutego sieć dystrybucji systemu viaTOLL dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. zostanie rozszerzona o pięć nowych Punktów Dystrybucji. Nowe Punkty Dystrybucji powstaną przy autostradach A2 i A4, na stacjach benzynowych BP w miejscowościach Gliwice, Wrocław, Ozorków i Łowicz.

 

Punkty, które dotychczas obsługiwały wyłącznie kierowców samochodów ciężarowych, będą świadczyły usługi także dla kierowców pojazdów osobowych. Dzięki dogodnemu usytuowaniu ułatwią one użytkownikom dołączenie do systemu viaTOLL, zakup urządzenia pokładowego viaAUTO, a także doładowanie konta.

 

Montaż viaAUTO w pojeździe uprawnia kierowców do korzystania ze specjalnego pasa, dzięki któremu mogą oni szybciej przejeżdżać przez place poboru opłat na wjeździe i zjeździe z autostrady A4 (odcinek Bielany Wrocławskie – Sośnica) oraz A2 (odcinek Konin - Stryków). Urządzenie pokładowe viaAUTO kosztuje 135 zł brutto. Inaczej niż viaBOX przeznaczony dla pojazdów oraz zespołów pojazdów ważących powyżej 3,5 ton, nie jest ono przypisane do konkretnego samochodu. Oznacza to, że w przypadku małych flot, wystarczy na przykład zakup jednego bądź dwóch urządzeń i instalacja w obecnie wykorzystywanym samochodzie.

 

Szczegółowe informacje o lokalizacji nowych punktów znajdują się w poniższej tabeli. Pełna lista wszystkich Punktów Dystrybucji urządzenia viaAUTO dostępna jest natomiast na stronie internetowej systemu viaTOLL: www.viatoll.pl.

 

Kierowcy samochodów osobowych i dostawczych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony korzystający z odcinków autostrad zarządzanych przez GDDKiA, mogą dobrowolnie dołączyć do systemu viaTOLL od 1 czerwca 2012 r. Stanowi to dla nich wygodną alternatywę wobec obowiązującego na tych odcinkach manualnego systemu poboru opłat - pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również znacznie upraszcza sposób rozliczania wyjazdów służbowych - nie wymaga płacenia gotówką, kartą płatniczą, flotową, czy zbierania rachunków za przejazd.

 

(źr. viaTOLL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.