Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 02 - o problemach branży kolejowej

 

Zapowiadany na dzisiaj strajk kolejarzy ma zwrócić uwagę na problemy zatrudnionych na kolei, tymczasem nikt nie mówi o problemach kadrowych z jakimi borykają się pracodawcy z branży kolejowej i czemu polska kolej nie może rozwijać w pełni swoich usług. W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 02, poruszamy ten temat z punktu widzenia zarówno przewozów pasażerskich jak i towarowych. Omawiamy też temat zarządzania talentami, a w rozmowie z Dagmarą Głowacką globalnym dyrektorem logistyki Konsberg Automotive pytamy o sytuację w logistyce części samochodowych, co zmienia się na tym rynku i jaki ma to wpływ na pracę logistyków. W poradach prawnych wracamy do tematu rozliczenia podatku VAT oraz podatku dochodowego osób będących członkami zarządów.

 

W dzisiejszym wydaniu zapraszamy do lektury artykułów:

str. 1 - Jak wypełnić lukę pokoleniową w zawodach kolejarskich?
str. 2 - Branża TSL czeka na specjalistów (raport Antal)
str. 4 - Konieczna jest zmiana nastawienia i sposobu myślenia o kolei
str. 5 - Pracodawcy kolejowi mają dwie możliwości: szkolić pracownika od podstaw, albo „podkupić” go z innej spółki  
str. 6 - Jak rozpoznawać i rozwijać firmowe talenty? (Okiem rekrutera)
str. 7 - Jak wykazać usługę transportu towarów dla kontrahenta z kraju UE w deklaracji VAT (Porady/Prawo)
str. 8 - Koszty uzyskania przychodu członka zarządu będącego pracownikiem Spółki (Porady/Prawo)
str. 9 - Rozmowa z Dagmarą Głowacką global logistics manager Kongsberg Automotive z cyklu Kobiety w Logistyce

 

Pobierz teraz Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 02 (40)

 

Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf zapisz się do Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.