Dodaj ogłoszenie o pracy


Towary do Stokrotki z Prologis Park Teresin

Deweloper obiektów dystrybucyjnych - firma Prologis, podpisała nową umowę najmu 27 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin z firmą Stokrotka, właścicielem sieci supermarketów spożywczych i delikatesów w całej Polsce, która wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia SA. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w zawarciu umowy.

 

Stokrotka zajmie cały Budynek 2 o łącznej powierzchni ponad 27 tys. metrów kwadratowych, z czego ponad 5 tys. metrów kwadratowych będzie stanowić chłodnia. Tą transakcją Stokrotka rozpoczęła tworzenie własnej ogólnopolskiej sieci dystrybucji, która będzie realizować ponad 90 proc. wszystkich dostaw.

 

- Chcąc zapewnić najwyższą jakość i dostępność towarów oraz podnieść efektywność operacyjną budujemy własne zaplecze logistyczne, które pozwoli nam nabywać zdecydowaną większość towarów bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki. – Oferta firmy Prologis była w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Co ważne profesjonalne podejście Prologis w zapewnieniu specjalnych, niezbędnych w branży spożywczej udogodnień były dla nas dodatkowymi argumentami.

 

- Cieszymy się z kontynuacji naszej długoletniej współpracy z Grupą Handlową Emperia SA oraz z możliwości wykorzystania wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy realizując projekty dla firm z branży spożywczej – powiedziała Emilia Szyszka, leasing manager Prologis na Polskę. –  Przy zdobyciu tego kontraktu, poza strategiczną lokalizacją, liczyły się także natychmiastowa dostępność i optymalna operacyjność obiektu oraz elastyczność w dostosowaniu budynku do potrzeb klienta.

 

- Największym wyzwaniem w trakcie realizacji tej transakcji był bardzo napięty harmonogram dotyczący wyboru centrum dystrybucyjnego, podpisania umowy najmu jak i terminu dostarczenia dostosowanej do potrzeb Stokrotki powierzchni magazynowej. Prologis jest partnerem, który sprostał wszystkim wymaganiom i zaoferował dogodne warunki najmu dla nowego najemcy – powiedziała Beata Hryniewska, dyrektor w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

 

Prologis Park Teresin składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30 oraz w bliskiej odległości od Węzła Wiskitki autostradę A2 z drogą nr 50. Park posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej, która zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji.

Klientami Prologis Park Teresin są między innymi firmy: DHL, Ebrex Polska, Fiege, NTA, Schenker i Viva Manufacturing.

Portfolio Prologis w regionie Warszawy składa się z siedmiu parków dystrybucyjnych (35 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 700 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w Warszawie, Jankach, Nadarzynie, Błoniu, Teresinie i Sochaczewie (stan na dzień 30 września 2012 r.).

 

(źr. Prologis, Inc.)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.