Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics zwiększa flotę naczep

Rohlig Suus Logistics wynajmie od firmy DEES 20 naczep typu Box. Umowa najmu zakłada też regularną wymianę naczep na nowe.
Naczepy typu Box wyposażone są w system podwójnego załadunku oraz naczepy standardowe posiadające windy hydrauliczne. Zgodnie z umową, wymiana sprzętu na nowy będzie następowała co 3 lata. Naczepy stosowane będą głównie w dystrybucji krajowej drobnicowej (przewozy liniowe między terminalami), w dedykowanych krajowych projektach całopojazdowych, a w przyszłości również w realizacji całopojazdowych projektów międzynarodowych. Dodatkowo w przypadku dużych i wymagających kontraktów Rohlig ma możliwość w każdym momencie wynająć kolejne partie naczep – o takich samych bądź innych niezbędnych parametrach.


Warunki kontraktu z firmą DEES gwarantują, iż operator będzie stale dysponował nowym i bezawaryjnym sprzętem objętym okresem gwarancyjnym, co wpłynie na jakość, szybkość i bezpieczeństwo transportu, jednocześnie optymalizując jego koszty.
Naczepy Box zbudowane są ze sztywnej zabudowy izotermicznej, która utrzymuje stałą temperaturę we wnętrzu. Idealnie więc sprawdzają się więc w transporcie towarów takich jak ADR, chemia budowlana, artykuły spożywcze nie wymagających temperatury kontrolowanej.


(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.