Dodaj ogłoszenie o pracy


InPost w gronie przedsiębiorstw "zmieniających polski przemysł"

Miesięcznik Nowy Przemysł i portal wnp.pl wybrali tegorocznych laureatów konkursu "Ten, który zmienia polski przemysł", którego ideą jest wyróżnienie osób, firm, instytucji lub wydarzeń w istotnym stopniu wpływających na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce. Wręczenie wyróżnień odbędzie się 11 lutego 2013 roku w Warszawie podczas Forum "Zmieniamy Polski Przemysł". Innowacyjność we wszystkich aspektach działania, nieobecna dotąd na rynku pocztowym, wizjonerskie postrzeganie branży, promocja Polski na arenie międzynarodowej dzięki Paczkomatom InPost oraz ogromny wkład w rozwój sektora pocztowo-kurierskiego – za te osiągnięcia firma InPost znalazła się w gronie firm ‘zmieniających polski przemysł’.


Wśród nagrodzonych tytułem „Ten, który zmienia polski przemysł”, znaleźli się także m.in.: Jan Kulczyk, BASF Polska, producenci taboru kolejowego: PESA i Newag, PG Silesia oraz  wydarzenia: połączenie zakładów azotowych w Tarnowie i Puławach oraz mistrzostwa EURO 2012. Tytuły "Tego, który zmienia polski przemył" za rok 2012 zostały nadane według nowej formuły. Dotąd przy wyborze redakcję swoimi opiniami wspomagali laureaci wcześniejszych edycji wyróżnienia. Teraz swoich kandydatów wskazywali także użytkownicy portalu wnp.pl.


InPost, utworzony dzięki strategicznej i wielowymiarowej wizji biznesowej Rafała Brzoski, działa w jednym z kluczowych dla polskiej gospodarki sektorze pocztowo-kurierskim. Firma oferuje również usługi dla dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, tworząc nową erę i wyznaczając nieznane dotąd standardy działalności polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej.


- To był bardzo dobry i niezwykle aktywny dla nas rok. W przeddzień liberalizacji sektora pocztowego w Polsce, do ostatniego momentu walczyliśmy o równouprawnienie i możliwość zrównoważonego rozwoju tego rynku. Jednocześnie intensywnie wdrażaliśmy na całym świecie - na mocy umów z międzynarodowymi partnerami - setki nowych Paczkomatów. W 2012 roku urządzenia te stanęły między innymi w Australii, Chile, Hiszpanii, w Czechach i na Słowacji, w Irlandii oraz na Łotwie. A już na początku 2013 roku rozpoczęliśmy realizację kontraktu na rzecz brazylijskiego operatora. Równocześnie wdrażamy na europejskich rynkach projekt bazujący na automatycznych terminalach pocztowych, które w przyszłości będą mogły zastępować tradycyjne placówki pocztowe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wyróżnienie miesięcznika ‘Nowoczesny Przemysł’ otrzymaliśmy właśnie za innowacyjność przejawianą na różnych poziomach działalności i dostosowaną do rzeczywistych oczekiwań rynku i klientów – podsumowuje wyniki rankingu Rafał Brzoska, prezes InPost.


W październiku 2012 roku Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl znalazł się w prestiżowym gronie „Wizjonerów 2012”. W rankingu najbardziej wpływowych osobowości biznesu – stworzonym przez Dziennika Gazetę Prawną – poza Rafałem Brzoską uplasowali się również m.in.: Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku czy Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.


Jednocześnie Grupa Integer.pl zdobyła w 2012 roku tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2012 w kategorii MARKA EUROPEJSKA. To wyróżnienie zostało przyznane spółce przez Business Centre Club. Patronat nad konkursem sprawowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


(źr.Grupa Integer.pl)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.