Dodaj ogłoszenie o pracy


MWSLiT zorganizuje praktyczne zajęcia dla techników logistycznych dzięki unijnym funduszom

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu wygrała przetarg na organizacje projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całe przedsięwzięcie będzie trwało ponad pół roku (listopad 2012 – maj 2013). Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu logistycznym.


W ramach projektu do tej pory MWSLiT we Wrocławiu odwiedziło niemal 220 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Do maja 2013 roku zaplanowane jest przyjęcie kolejnych 15 grup, dla których będą organizowane zajęcia praktyczne adekwatne do profilu kształcenia przygotowującego do pracy w branży TSL. Programy przewidują zajęcia w laboratoriach inżynierii logistycznej z prezentacją najnowszych technologii automatyzacji danych, gry symulacyjne omawiające funkcjonowanie przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych w ramach tradycyjnego łańcucha dostaw oraz naukę obsługi specjalistycznych programów logistycznych. W projekt zaangażowani są również członkowie Koła Naukowego „Logistiqua”, którzy przygotowują wykłady branżowe.


Organizacja wszelkiego rodzaju projektów wymaga ogromnego doświadczenia oraz rzetelnego przygotowania. MWSLiT od wielu lat realizuje różne programy unijne skierowane zarówno do młodzieży jak i do osób starszych. Wykwalifikowana kadra naukowa, zaplecze laboratoryjne oraz szeroki wybór kierunków nauczania są z pewnością atutami MWSLiT. Uczelnia w swojej ofercie posiada studia I stopnia (inżynier oraz licencjat), studia II stopnia i studia podyplomowe. Obecnie kształci specjalistów z dziedziny logistyczno-menedżerskiej i posiada cztery kierunki kształcenia: logistyka, budownictwo, gospodarka przestrzenna i zarządzanie.
Projekt ma na celu umożliwienie zdobycia umiejętności niezbędnych w branży logistyczno-spedycyjno-transportowej oraz zwiększenie motywacji uczniów do dalszego kształcenia.  


(źr. MWSLiT)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.