Dodaj ogłoszenie o pracy


69 uczniów w finale V Olimpiady Logistycznej

62 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Olimpijczycy pokonali ponad siedmiotysięczną konkurencję by zapewnić sobie miejsce w ostatnim etapie turnieju wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

 

Aby dojść do finału, uczestnicy musieli przejść dwa etapy – szkolny i okręgowy. Tylko świetne przygotowanie i prawdziwa logistyczna pasja mogły dać przewagę tegorocznym finalistom nad siedmioma tysiącami uczestników olimpiady z 265 szkół z całej Polski. 15 marca 2013 roku, w siedzibie WSL do rozwiązania będą mieli zadania problemowe, a do zdobycia bezpłatne studia i inne cenne nagrody rzeczowe, a także praktyki, staże, a nawet praca w renomowanych firmach logistycznych.

 

Walka o miejsce w finale odbyła się 7 grudnia w 14 okręgowych ośrodkach. Z ponad 730 uczestników II etapu, 62 osoby najlepiej poradziły sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru. W marcowym finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dominującą siłą będą uczniowie z południowej i wschodniej Polski – aż ośmiu z województwa świętokrzyskiego, po siedmiu z opolskiego i lubelskiego. Wielkopolanie, którzy najliczniej startowali w poprzednich etapach, mają czterech reprezentantów.

 

Hasłem tegorocznej edycji jest gospodarka magazynowa, stąd wśród pytań testowych i zadań pojawiły się te dotyczące rodzajów i budowy magazynów, sposobów identyfikacji przechowywanych towarów, pojazdów i urządzeń, które się między nimi przemieszczają oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących wszystkich pracowników logistyki. - Pokonanie tak licznej konkurencji jest bardzo silną motywacją i pobudza ambicje przed ostatnim etapem – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. Liczymy na duże emocje, świetne wyniki i już jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć tych młodych ludzi.  Mamy nadzieję, że wśród nich jest wielu przyszłych studentów WSL, ponieważ to najlepsi i najbardziej wartościowi kandydaci na studia wyższe, a takich właśnie absolwentów – pracowitych i zmotywowanych chcemy dostarczać pracodawcom.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się  w 2008 roku. Od tego czasu liczba uczestników wzrosła blisko czterokrotnie. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną,  popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych. 


Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex. Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań.


Patronat medialny nad olimpiadą objęły: „Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”,  Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm.

(źr. WSL)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.