Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS - szybsze dostawy międzynarodowe frachtem lotniczym

Firma UPS poinformowała o wprowadzeniu nowej usługi: UPS Worldwide Express FreightSM  tj. ekspresowej dostawy towarów drogą lotniczą, stworzonej z myślą o pilnych, wymagających natychmiastowego doręczenia i  wartościowych międzynarodowych przesyłkach o dużej wadze.

 

Nowa usługa jest rozszerzeniem portfela usług UPS Worldwide Express i oferuje klientom większe możliwość nadawania przesyłek. Dzięki nowej usłudze klienci mogą obecnie zlecać dostawy palet o masie powyżej 70 kg równie łatwo, co w przypadku zwykłych przesyłek, realizowanych w ramach sieci połączeń lotniczych UPS z 37 portów lotniczych – w tym z Polski – do 41 krajów i terytoriów przeznaczenia. Usługę dostawy od „drzwi do drzwi” w określonym dniu z gwarancją zwrotu pieniędzy* wyróżnia jeden z najszybszych czasów przewozu w branży, w tym dostaw na drugi dzień z Europy, regionu Azji i Pacyfiku, obu Ameryk do Stanów Zjednoczonych oraz dostaw w dwa dni do Europy z krajów Azji i Pacyfiku, Stanów Zjednoczonych i obu Ameryk.

 

W ramach nowej usługi UPS oferuje te same możliwości, co w przypadku usługi kurierskiej, w tym zautomatyzowane przygotowanie przesyłki, monitorowanie przesyłki przez internet oraz proaktywną technologię wysyłania powiadomień. Ponadto zarówno ekspresowe przesyłki frachtowe, jak i kurierskie, są łączone w ramach jednego rachunku klienta.

 

- Globalny handel ma dla naszych klientów podstawowe znaczenie, dlatego też UPS Worldwide Express Freight ma pomagać firmom w szybszym docieraniu do rynku oraz w pozyskiwaniu nowych nabywców i podnosić ich konkurencyjność – powiedział Ed Buckley, prezes UPS ds. marketingu.

 

*Wszystkie informacje na temat gwarancji zwrotu pieniędzy znaleźć można w Ogólnych Warunkach Świadczenia Usług UPS (Terms and Conditions of Carriage).

 

(źr. UPS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.