Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEP wspiera Dom Dziecka w Białowieży

Firma CHEP, specjalizująca się  w usługach wynajmu palet już od ponad roku wspiera Dom Dziecka w Białowieży. Dom Dziecka w Białowieży, którego historia sięga lat 50. to mała placówka, która opiekuje się 30 dziećmi. Podobnie, jak inne domy tego typu wymaga wsparcia, które pozwoli na zapewnienie dzieciom odpowiednich warunków do rozwoju i lepszego startu w przyszłość.


Od  ponad roku CHEP aktywnie uczestniczy w życiu podopiecznych domu dziecka. Firma sfinansowała m.in. wyposażenie placówki w meble oraz sprzęt komputerowy.
- Ważnym elementem pomocy jest wsparcie programu edukacyjnego dla naszych wychowanków. Dzięki pomocy CHEP mogliśmy zatrudnić nauczycieli do zajęć informatycznych, sportowych czy też tanecznych – mówi Krystyna Dackiewicz, dyrektor placówki. W tym roku CHEP finansuje kolejne zajęcia w ramach programu edukacyjnego – logopedyczne oraz korepetycje z przedmiotów szkolnych. - Jesteśmy bardzo wdzięczni CHEP za okazaną nam pomoc. Jest ona ogromna i świadczy o dobrym sercu pracowników firmy  – dodaje Krystyna Dackiewicz.


Firma chętnie angażuje się w działalność charytatywną, która staje się jednym z ważnych filarów strategii firmy.
- Zależy nam na tym, aby współpraca z tą placówką miała charakter systematyczny i zróżnicowany, uzależniony od bieżących potrzeb wychowanków. Do współpracy zachęcamy również naszych klientów i współpracowników – mówi  Marta Górska, Marketing Manager firmy CHEP.


Jedną z ciekawszych inicjatyw firmy była rezygnacja z tradycyjnych kartek bożonarodzeniowych. We wszystkich krajach europejskich zastąpiliśmy papierowe kartki świąteczne kartkami elektronicznymi, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wykorzystano na sfinansowanie edukacji dzieci z Białowieży – dodaje  Marta Górska.


Więcej informacji na temat domu dziecka znajduje się na stronie: http://www.domdziecka.bialowieza.pl/


(źr. CHEP)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.