Dodaj ogłoszenie o pracy


Grudniowe wydanie TSL Biznes

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, grudniowym wydaniem TSL Biznes – miesięcznika branży transportowej i logistycznej. Tematem przewodnim tego wydania jest „Logistyka sieci handlowych”.
Sieci handlowe stoją dziś u progu rewolucji. Gwałtowny rozwój oferty handlowej na rynku e-commerce w połączeniu z coraz wyższą świadomością konsumentów i zainteresowaniem zakupami online, sprawiają że w internecie można dziś kupić nawet artykuły spożywcze. Sieci handlowe zmuszone są nadążać za tymi zmianami, dopasowując do nowych zwyczajów konsumentów także swoje zaplecze logistyczne.
“Więcej płatnych dróg” to drugi temat z okładki. W pierwszym kwartale 2013 r. roku, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, sieć dróg płatnych powiększy się o kolejne 300 km. Pierwszy etap rozszerzenia o 139 km dróg planowany jest na 12 stycznia. Następny ma nastąpić 30 marca i obejmie 160 km. Do 2018 r. aż 7 tysięcy dróg ma być objętych tym systemem.
Ostatni temat z okładki  “Mam polisę, ale czy mam ubezpiecznie?” – To pytanie jest aktualne od wielu lat. Większość czytelników swoje polisy utożsamia z ubezpieczeniem, a niektórzy nawet z dobrym ubezpieczeniem. Pogląd w samym założeniu jest błędny, gdyż polisa jest dokumentem potwierdzającym zawarcie określonej umowy ubezpieczenia, nie zaś potwierdzającym fakt ubezpieczenia. Zaprezentowane wyjaśnienie z całą pewnością nie rozjaśni sprawy, dlatego też uznałem, że warto to opisać szerzej, aby każdy posiadacz polisy wiedział, czy posiada tylko polisę, czy też ubezpieczenie.
Tradycyjnie informujemy, że TSL Biznes jest dostępny BEZPŁATNIE w pełnej wersji dla wszystkich profesjonalistów związanych z branżą TSL. Numer można bezpłatnie przejrzeć w formie interaktywnego PDF oraz następnie zapisać na dysk. Jedynym warunkiem otrzymywania TSL Biznes w takiej formie jest rejestracja na stronie www.tsl-biznes.pl/gratis
(źr. TSL Biznes)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.