Dodaj ogłoszenie o pracy


Ułatwienia celne jako efektywny czynnik rozwoju przedsiębiorczości na Mazowszu - GEFCO

Od 20 listopada 2012 roku GEFCO Polska jest oficjalnym posiadaczem Certyfikatu Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO, w jego zapewniającej najszersze uprawnienia wersji – AEOF. GEFCO jest setną firmą w województwie mazowieckim, której przyznano takie świadectwo. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się 20 listopada w Siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, podczas Konferencji „Ułatwienia Celne Jako Efektywny Czynnik Rozwoju Przedsiębiorczości na Mazowszu”.
GEFCO Polska jest ósmym krajem w europejskiej sieci GEFCO, posiadającym certyfikat AEOF. Dzięki świadectwu AEOF operator uprawniony będzie do korzystania z ułatwień w procedurach celnych oraz z uproszczeń w zakresie kontroli celnej, dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony łańcucha dostaw na terenie całej Unii Europejskiej Podczas uroczystego wręczenia świadectwa AEO obecni byli m.in. Olivier Large, Dyrektor Generalny GEFCO Polska, a także szefowie departamentów odpowiedzialnych za usługi celne z GEFCO Francja i GEFCO Słowacja.
Otrzymanie pełnego certyfikatu AEO pozwoli nam na znaczne rozszerzenie portfela usług na terenie całej Europy, co jest bardzo istotne dla naszych Klientów, gdyż od dziś będziemy mogli zaoferować im absolutnie pełen zakres usług w ramach łańcucha dostaw – skomentował wydarzenie Olivier Large. Obecnie zaczynamy rozmowy z naszymi Klientami w związku z tymi zmianami i bardzo cieszymy się z zacieśnienia współpracy z nimi.
Philippe Roy, Customs International Network Manager w GEFCO Francja, opisał korzyści płynące z posiadania świadectwa: AEO to znak jakości, który będzie widoczny dla wszystkich naszych obecnych i przyszłych Klientów. Bardzo często przy nawiązywaniu nowych relacji z Klientami, pierwszym pytaniem, gdy rozmawiamy o operacjach międzynarodowych jest to czy GEFCO posiada certyfikat AEO. Kiedy odpowiadamy, że jesteśmy posiadaczami certyfikatu AEO w najszerszym ujęciu – jest to wyznacznik wysokiej jakości naszych usług.
Materiał video z konferencji jest dostępny pod poniższym linkiem:
http://youtu.be/VF00um6fyjs
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.