Dodaj ogłoszenie o pracy


MWSLiT zmierzy przepływ ilości pasażerów we Wrocławiu

MWSLiT we Wrocławiu po raz kolejny wygrała przetarg na zmierzenie „przepływu” ilości pasażerów w komunikacji miejskiej. Nasi eksperci, logistycy od 14 grudnia 2012r. do 30 kwietnia 2013r. będą przeprowadzać badania uwzględniające wszystkie linie komunikacji miejskiej w Raciborzu.

 

Badanie będzie obejmowało trzy etapy. Pierwszy etap to pomiar dla każdej linii autobusowej kursującej w dni robocze od poniedziałku do piątku. Drugi uwzględni tylko weekendy, natomiast trzeci etap będzie dotyczył pomiaru dla linii funkcjonujących codziennie – bez względu na dzień tygodnia, czy święto.

 

Uzyskane w ten sposób dane, dadzą nowe informacje o potrzebie uruchomienia kolejnych, bądź wycofaniu nieużywanych linii autobusowych w Raciborzu. Poznamy precyzyjne wyniki dotyczące liczby podróżujących pasażerów korzystających z danych linii transportu miejskiego na konkretnych odcinakach miejskich.

 

Zwycięstwo w przetargu jest dużym wyróżnieniem dla Uczelni. Po raz kolejny wykwalifikowani wykładowcy MWSLiT zostali uznani za najlepszą kadrę naukowo-badawczą. Pod względem dydaktycznym Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu to bardzo dobra uczelnia oferująca najlepsze studia we Wrocławiu. MWSLiT jest w czołówce wyższych szkół logistycznych w kraju, co potwierdza tegoroczny Ranking Uczelni „Perspektywy”. W swojej ofercie posiada studia I stopnia (inżynier oraz licencjat) , studia II stopnia i studia podyplomowe. Obecnie kształci specjalistów z dziedziny logistyczno-menedżerskiej i posiada cztery kierunki kształcenia. Najważniejszym, związanym z profilem   i historią Uczelni jest logistyka.

 

(źr. MWSLiT)

 

 


 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.