Dodaj ogłoszenie o pracy


JYSK – przenosi transport z drogi na kolej

Wpisując się w europejski trend przenoszenia transportu z dróg na tory, transport 6 tys. kontenerów rocznie z polskich portów w Gdańsku i Gdyni do Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku realizowany jest drogą kolejową.
W  obliczu rosnącego zapotrzebowania na transport, a także wpisując się w europejską strategię rozwoju sieci transportowej, projekt JYSK jest jednym z przykładów, który pokazuje że można z powodzeniem wykorzystywać „zielony” transport szynowy.
Zgodnie z Białą Księgą – dokumentem opublikowanym przez Komisję Europejską - do roku 2030 ok. 30 proc. drogowych przewozów towarowych na długich odcinkach powinno zostać przeniesionych na tory.
Aby taką strategię realizować potrzebna jest infrastruktura kolejowa. Budowa nowoczesnego centrum dystrybucji w Radomsku o pojemności ponad 200 tys. palet wpłynęła na powstanie terminali przeładunkowych pozwalających na zdjęcie kontenerów z wagonów kolejowych. Jesteśmy przekonani, że powstałe możliwości wykorzystania transportu intermodalnego przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności Radomska jako miejsca lokalizacji nowych inwestycji o zasięgu regionalnym. Centrum Dystrybucji JYSK zaopatruje sieć sklepów detalicznych nie tylko w Polsce ale także w Europie Środkowej i na Bałkanach.
(źr. JYSK)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.