Dodaj ogłoszenie o pracy


K-EX - nowy magazyn w Opolu

Firma kurierska K-EX uruchomiła w tym roku 6 nowych magazynów. Od listopada br. działa najnowszy – w Opolu.
– Przenieśliśmy się z magazynu o powierzchni 300 m kw. na powierzchnię dwukrotnie większą, bo liczącą 602 m kw. – mówi Janusz Kasprzyk, dyrektor oddziału K-EX w Opolu. – Nowy magazyn ma m.in. rampę rozładunkową o szerokości 6 m i długości 12 m, oświetloną i całkowicie zadaszoną, co znacznie ułatwi sprawny załadunek samochodów kurierskich. Cały obiekt jest pod kontrolą 16 kamer, dokładnie monitorujących każdy metr magazynu, a dodatkowo objęty całodobowym dozorem ochrony. Magazyn zlokalizowany jest w dobrze skomunikowanej części miasta, z dogodnym dojazdem zarówno dla klientów zmotoryzowanych jak i tych korzystających z komunikacji miejskiej.
Oprócz Opola nowe magazyny zostały w tym roku uruchomione również m.in. we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Radomiu, Lublinie. Największy – działający od 1 czerwca w Krakowie – ma powierzchnię 2 300 m kw., posiada specjalne doki umożliwiające równoczesny załadunek i rozładunek dwóch tirów. W magazynie codziennie przyjmowanych do doręczenia jest ok. 2 tysiące paczek, kolejne 3 tysiące są wysyłane. Kolejny nowy magazyn firma kurierska K-EX uruchomi na początku przyszłego roku w Bielsku-Białej.
(źr. K-EX)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.